יואב גלנט
יואב גלנטצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הביטחון יואב גלנט מברך את מעצר המחבל שביצע את פיגוע הירי מוקדם יותר הבוקר (ראשון) בצומת תקוע בו נפצעו אלראי קאפח ושתי בנותיו.

"מברך את כוחות צה"ל, מג"ב ושב"כ שעצרו לפני זמן קצר את המחבל שביצע הבוקר את פיגוע הירי בתקוע. כפי שהוכחנו היום, כך נוכיח בכל פעם שנדרש - כל מעגל טרור יסגר, כל מחבל ישלם מחיר כבד", כתב גלנט.

‏לסיום שלח גלנט "איחולי החלמה מהירה ובריאות שלמה לאלראי קפאח ולבנותיו שנפצעו בפיגוע".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן: "מברך את כוחותינו על לכידת המחבל. הניסיון הפחדני לרצוח אב ובנותיו הקטנות בעוד בוקר של קיץ הוא עוד שפל אליו הגיעו אויבינו. כולנו תפילה שאלראי יחזור במהרה לביתו ושלעומתו, המחבל לא יחזור לביתו לעולם".

לוחמי צה"ל ומג"ב פעלו במשך שעות אחרי הפיגוע סביב מבנה סמוך למסגד בבית לחם ועצרו את המחבל שביצע את הפיגוע. ברשתות הערביות דווח כי במקום התנהלו חילופי אש. על העיר הוטל מוקדם יותר "כתר נושם".

אלראי בן 35 מהיישוב נוקדים נפצע באורח קשה וכעבור שעות ספורות נותח בבית החולים שערי צדק ומצבו מוגדר כעת בינוני.

יחד עם אלראי נפצעו באורח קל שתי בנותיו בנות 9 ו-12, רחל ואביגיל. שלושתם פונו לבית החולים שערי צדק בירושלים. מבית החולים נמסר כי האב נורה בפלג גופו העליון. שמו לתפילה: אלראי בן בת שבע.

חמיו וחמותו דב ורחל קול הי"ד נרצחו לפני 18 שנה בפיגוע ירי לעבר רכבם בציר כיסופים בגוש קטיף.

מחקירה ראשונית עולה כי כמה מחבלים הגיעו ברכב לאזור הצומת, ולפחות אחד מהם יצא ממנו ופתח באש. רכב המחבלים נמלט מהמקום וכוחות צה"ל ביצעו מרדף אחריו בגזרה. לאחר סריקת הכוחות בשטח נמצאו כמה תרמילים.