זירת הפיגוע בתקוע
זירת הפיגוע בתקועצילום: מד"א

סגן א', קצינת המבצעים המיוחדים של החטיבה המרחבית עציון, היא זו שניהלה במשך כחמש שעות וחצי את המרדף אחרי המחבל שביצע את הפיגוע בצומת תקוע ופצע את אלראי קאפח בן 35 מהיישוב נוקדים ואת שתי בנותיו רחל ואביגיל.

לוחמי צה"ל ומג"ב פעלו במשך שעות אחרי הפיגוע סביב מבנה סמוך למסגד בבית לחם ועצרו את המחבל שביצע את הפיגוע.

הקצינה שניהלה את המבצע, עוד ריכזה בלילה שבין שבת לראשון, מבצע מעצרים בכפר הערבי בית פג'אר. היא סיפרה לעיתון "ידיעות אחרונות" כי "כוח מגדוד רם שאחראי על הגזרה נכנס ללכוד שני מחבלים שהשליכו בקבוקי תבערה לאחרונה על מכוניות באזור, ולפתע נפתחה לעברם אש. מיד נערכנו עם כוח לגלות מי ירה ולתפוס אותו. בסביבות תשע ועשרה, כאשר הכוח עבר במוצב את התדריך האחרון, קיבלנו דיווח ראשוני על פיגוע ירי בצומת תקוע".

א' שהבינה שייתכן שיש קשר בין שני האירועים הקפיצה כוחות רבים כדי לנהל את המרדף אחרי המחבל שביצע את הפיגוע. "הקפצנו לאוויר אמצעי תצפית, שלחנו לוחמי איסוף ופרסנו חסימות כדי להגיע למחבל ולנשק שלו כמה שיותר מהר. רצינו לסכל כוונה שלו לצאת בחזרה מהעיר ולהמשיך במסע הרג באחד היישובים. כיתור העיר הצריך פעולה מדויקת. בהמשך נכנס מודיעין שהמחבל נטש את מכוניתו ליד מסגד בעיר ונכנס לתוכו. הורינו לכוח מילואים מגדוד 420, יחד עם לוחמי רם, לבדוק את הרכב יחד עם חבלנים, ובמקביל כוח נוסף מדובדבן נערך בעומק השטח ללכוד את המחבל. בין לבין עליתי מול המח"ט כדי להודיע לו – הכוחות מצאו את רובה האם־16 של המחבל, שלוש מחסניות ודגל חמאס במכונית הנטושה. זה היה הרגע לפעול למעצרו".

"זו הייתה סגירת מעגל מהירה. במשך שעות בודדות הדופק עולה, לא אוכלים ולא נחים עד לרגע שהמחבל נתפס. זו תחושה מטורפת", סיכמה.