ניידת משטרה
ניידת משטרהצילום: דוברות המשטרה

המשטרה החלה בהליכי הדחה נגד מתנדבים שאיימו שיפסיקו את התנדבותם במקרה שהרפורמה במערכת המשפט תאושר. כך דווח היום (שני) בכאן חדשות.

כמה מהחותמים על המכתב שבו נרשם האיום בהתפטרות, זומנו לתחנות המשטרה בהן מתנדבים, שם הודיעו להם על הקפאת ההתנדבות. על המכתב חתמו כ-170 מתנדבים.

במשטרה הגיבו לדיווח ואמרו כי "מדובר במתנדב אשר חתם על עצומה יחד עם מתנדבים נוספים הקוראת להפסקת פעילות ההתנדבות במידה והרפורמה המשפטית תעבור.

מתנדבי משטרת ישראל כפופים לנהלי משטרת ישראל ובהם האיסור להתבטאויות פוליטיות הקשורות לעצם התנדבותם, ועל כן, הוחלט להקפיא את פעילות ההתנדבות של המתנדב באופן זמני".

בעצומה עליה חתמו מתנדבי המשטרה נכתב כי "אנחנו מתנגדים להפיכה המשטרית המבוצעת על ידכם בימים אלה. אנו רואים בהחלשת הרשות השופטת, פגיעה בערכי היסוד של המשטר ושל המדינה כפי שנוסחו במגילת העצמאות. אנו מודיעים כי במידה וההפיכה תצלח, ומשטרת ישראל תתייצב לצד הממשלה, אנו נפסיק לשרת בה.

אנו מבינים כי בכך נפגע בגוף היקר לנו משטרת ישראל, ובחברינו השוטרים, אשר יאלצו לשאת בעומס. יחד עם זאת, איננו מוכנים לקחת חלק בזרוע הביצוע של ממשלה דיקטטורית אליה אתם שואפים".