עודד מודריק
עודד מודריקצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השופט בדימוס עודד מודריק מתח ביקורת על טייס במילואים שהצהיר כי יפסיק לשרת תוך שהוא מציין שההחלטה הגיעה לאחר שהקשיב לדבריהם של פרופ' מנדלבליט ופרופ' נבות.

מודריק תהה כיצד אותו טייס קיבל החלטה כה מהותית "בדרך של שמיעת חוות דעת חד-צדדית?".

"לטייס סא"ל (מיל') י.", פתח מודריק את דבריו. "סיפרת בראיון לאחד הערוצים שבלב כבד החלטת שאם 'חוק עילת הסבירות' יעבור תפסיק לשרת במילואים שכן החוק הוא פגיעה בדמוקרטיה ומדינה יהודית ודמוקרטית היא בסיס האמנה שמכוחה אתה משרת בצבא".

מודריק המשיך: "לשאלה איך אפשר שהחוק המזערי הזה גורם שבר משטרי ופגיעה בדמוקרטיה ענית שאינך משפטן אך יחד עם אחרים שמעתם חוות דעת משפטנים בכירים - פרופ' מנדלבליט ופרופ' נבות שמבססות את תובנת השבר המגולם בחוק".

"אני שואל כיצד אפשר שקיבלת החלטה כל כך מהותית, שיש עמה סיכון ביטחון המדינה, בדרך של שמיעת חוות דעת חד-צדדית? לא עלה בדעתך הצורך לשמוע גם השקפה אחרת?", תהה מודריק.

הוא הוסיף כי "הן שמיעת הצד השני היא בבסיס הצדק הטבעי. מנדלבליט ונבות הם משפטנים מוכשרים. אולם במשפט ייתכנו השקפות שונות ואפילו קוטביות. אני אוחז בהשקפה שונה לחלוטין ומשוכנע בנכונות עמדתי".

לסיום פנה מודריק לאותו טייס: "אני מניח שאת החלטותיך כטייס קיבלת תוך שקילה מאוזנת של הנסיבות. לא נראה שכך הדבר בקבלת ההחלטה דנן. הפזיזות מן השטן".