חיילי צה"ל
חיילי צה"לצילום: Ayal Margolin/Flash90

פרסום ראשון: 200 רבנים צבאיים במיל', החברים בפורום רבנים צבאיים במיל', פנו במכתב לרמטכ"ל הרצי הלוי עקב תופעת אירועי הסרבנות משמאל.

"השירות בצבא בסדיר ובמילואים הינו מצוה גדולה, חובה לאומית שבצדה זכות נדירה לשרת את עם ישראל במערך הסדיר והמילואים. כרבנים צבאיים במילואים המשרתים בגדודי החי"ר, בחטיבות הקרביות ובכלל יחידות השדה אנו מאמינים כי השירות במילואים הוא חובה קדושה למען ביטחון ישראל", כתבו הרבנים אשר משרתים כרבנים לוחמים בגדודים סדירים וחטיבות סדירות".

לדבריהם, "אנו מזועזעים מההצהרות של חלק מחברינו לעולם המילואים להתנות את שירותם בפעולות הממשלה ובשימוש שנעשה במדי הצבא למען לחץ פוליטי פסול. ביטחון ישראל אינו ענין הנתון למשא ומתן פוליטי – 'הַאַחֵיכֶם יָבֹאוּ לַמִּלְחָמָה וְאַתֶּם תֵּשְׁבוּ פֹה' (במדבר ל"ב, ו')".

הרבנים מציינים כי "איומי הסרבנות מהווים פגיעה ברעות, באחווה, באיתנות צה"ל ומשדרים מסר רע ומסוכן של חולשה מול אויבינו".

בהמשך הרבנים הכריזו כי לא יתנו יד לסרבנות. "אנו קוראים לכל משרתי המילואים להודיע – לא ניתן יד לסרבנות, לא ניתן יד להחלשת צה"ל, לא ניתן יד לפגיעה בביטחון ישראל. אנו תובעים מאנשי המילואים המאיימים בסרבנות לחזור בהם, להמשיך ולשרת יחד כתף אל כתף".

לסיום כתבו: "אנו רואים לנכון להצהיר את המובן מאליו ומתחייבים כי נמשיך לשרת בכל תנאי ובכל מחיר, נבוא ונתייצב בכל עת אשר ניקרא, למען ערינו ולמען ערי אלוקינו".