גיליונות 'בשבע'
גיליונות 'בשבע'ללא קרדיט צילום

בעמוד השער של השבועון 'בשבע' לשבת הקרובה שיראה אור מחר (שישי) חושפים מנהלי העיתון כי דחו הצעה כספית ענקית לצבוע את עמוד השער בשחור במחאה על אישור החוק לצמצום עילת הסבירות.

בעמוד השער נכתב: "האידאולוגיה של 'בשבע' אינה עומדת למכירה. גם לנו הוצע סכום עתק בן 6 ספרות כדי שנסכים כמו עיתונים אחרים לפרסם בשער העיתון מודעה שתצבע אותו בשחור".

עוד נכתב: "אנו סבורים שהחקיקה לתיקון מערכת המשפט היא צעד ראוי, ובוודאי שאינה יום שחור לדמוקרטיה. לא ניתן יד לניסיון לזרוע תבהלה וייאוש בקרב קוראינו. להפוך טוב לרע ואור לחושך".

דודו סעדה יו"ר עיתון 'בשבע' מסר לאתר ערוץ 7: "העלינו שאלה בקבוצת העיתונאים הדתיים 'שובי נפשי' להתלבטות בשאלה, והתשובות הן בקבוצה והן בפרטי היו חלוקות מאוד, בין פגיעה ברגשות הקוראים, לבין החובה שלנו לעמוד מול כל סכום ולא להיגרר לתמיכה במחאה המשסעת את החברה הישראלית".

"אנו חייבים לומר שהתלבטות הייתה קשה. העיתון בשבע מקיים את עצמו רק על ידי התשלומים על פרסום מודעות, אין לנו מנויים. חשבנו אולי לקבל את המודעה שלהם השחורה והמפלגת, ואת העמוד הבא בעיתון בשבע נקדיש לעמוד כחול לבן שיבטא אחריות לאומית ואחדות, היו גם רעיונות נוספים".

לסיום אמר סעדה: "ההחלטה התקבלה שלא לפרסם את המודעה השחורה כי יש לנו גבולות. זו מודעה יותר גרועה לקוראינו מאשר המודעה בימי הגירוש מגוש קטיף שקראה יש פתרון לכל מתיישב, או מודעה המעודדת עישון סיגריות, או שתיית אלכוהול".