אז איך נראה 'ספיד דייטינג', מפגשי הזוגיות המהירים, בחברה הדתית? צוות ערוץ 7 ליווה את כנס 'עת לאהוב' השלישי ומביא את סיפורם של המפגשים שעד לא מכבר היו משונים כל כך בנוף הדתי לאומי וכעת הוא חלק ממהפכה של ממש.

פנינה רייפמן, מומחית להתאמה זוגית, מספרת על השיטה: "בכל 4-5 דקות כל בן שיושב בשורה אחת עובר כיסא אחד אחורנית. הבנות נשארות לשבת באותה שורה ואנחנו מחליטים על נושא שיחה. כל המשתתפים ללא יוצא מהכלל רשאים לדבר אך ורק על אותו נושא שיחה, ומה שקורה הוא מציאת ההבדל ביני לבינה לבינה ולבינה", היא אומרת ומתארת בכך כיצד השיפוטיות כלפי בן הזוג לשיחה הולכת ונמוגה במתווה דייטינג שכזה.

"יש הרבה זוגות שמתחילים כאן", אומרת רייפמן ומספרת על 186 זוגות שיצאו מהכנס הקודם, בשנה שעברה. עד כה הפרויקט כולו הניב 200 זוגות שנישאו. "אני אישית מקבלת הודעות ומלווה זוגות בתהליך, כך שברוך ה' יש לנו הרבה חתונות".

ומה לגבי המהות והעומק? רייפמן מספרת כי היא נשאלת לא מעט שאלות ברוח זו. בין השאר היא נשאלת אם המסקנה מתפיסת ה'ספיד דייטינג' היא שכולם מתאימים לכולם. והתשובה היא "לא. לא כולם מתאימים לכולם, אבל כולם שיפוטיים מול כולם ואם אנחנו מורידים את הסם והמסך של השיפוטיות בהחלט ניתן לפתוח דרך ולסלול דרך לזוגיות המיוחלת".

"אני מסורה לפרויקט הזה, אני מכורה לפרויקט הזה", אומרת רייפמן המלווה את מיזם 252 לכל אורכו, ובכך נראה שהיא מביעה הרבה יותר מחוות דעת מקצועית על המיזם שחולל מהפכה של ממש בעולם הזוגיות הציוני דתי.