נתן גושן, יונתן רזאל ומשה פלד

המופע המרגש של נתן גושן, אהרון רזאל ומשה פלד משך אליו מאות רבות של רווקים ורווקות בחתימתו של כנס 'עת לאהוב' השלישי'. שוחחנו איתם על השותפות באירוע ייחודי שכזה.

נתן גושן מספר על הקשר האישי שלו לעולם זה של הכנה לזוגיות: "התחתנתי עם אשתי, ההצלה שלי, אהבת חיי שכל מה שאגיד עליה לא יספיק, בגיל 34-35, שזה גיל מאוחר יחסית, במיוחד לאנשים מהמגזר. חברים שלי על 6-7 ילדים הסתכלו עליי כמו על חייזר וכשזה קרה זה היה רק תחילת המסע שלי להכיר את עצמי ולעבוד על עצמי, לנצח בפנים ולא מבחוץ, ואני מאחל לכל מי שהגיע למצוא את מה שהוא מחפש ומה שהוא צריך".

יונתן רזאל מספר על ההתרגשות האישית בהשתתפות במיזם 252 אותו הוא מדמה לט"ו באב של ימי קדם כשהבנות חוללו בכרם. "זה ט"ו באב המודרני", הוא אומר ומעריך שגם שם היו מנגנים כמוהו, ומן הסתם היו אלה לוויים.

"לחפש את בן הזוג זה אחד הניסיונות הקשים ביותר, במיוחד בדור הזה. לחכות עד שזה מגיע. גם אני לא התחתנתי בגיל צעיר ואני מכיר את הניסיון הזה. זה לא פשוט", הוא מספר. "באתי להיות חלק מהדבר הזה, לתת כוח גב ותפילה שתהיה רפואה לכך".

"אני מתרגש להיות חלק מהדבר הגדול הזה", אומר משה פלד. "לא נתקלתי בדבר כזה וזה באמת מרגש אותי. יש כאן הרבה מעבר לסתם מופע וסתם שירים".

הטיפ של נתן גושן להצלחה בחיפוש הזוגיות הוא הבנה למה מגיעים למפגשים. מי שמגיע עם רשימת מכולת של דרישות, אומר גושן, זה פשוט לא יעבוד לו.

רזאל, שנשאל גם הוא על הטיפ שלו למחפשי הזוגיות, מעיר שהדברים משתנים מאדם לאדם, יש טיפ לאיש ויש טיפ לאישה. "טיפ לאיש הוא כמה שיותר לזכך את הרצון בלי קשר לרעש, ולאישה, פשוט להיות את, כדי שכשהוא יידע מה הוא מחפש הוא יידע שזו את".

ולאנשים שמסביב לזוג ממליץ נתן גושן פחות להלחיץ. "לדחוף מישהו למחויבות ולזוגיות שהוא לא בוחר בה לא יתן לו את הדלק להמשיך בה ביומיום, אז חכו שהוא יבחר בעצמו. אפשר לקרב אותו לבחירה מעצמו אבל לא יותר מזה".

רזאל מוסיף ואומר שקיים חוסר מודעות לסבל שבהמתנה למציאת בני הזוג וכך נוצר לחץ שאינו בריא אלא רק מעצים את הסבל ואת הלחץ. לכן, הוא אומר, "אני מבקש לשחרר את החבל".