לימור סון הר מלך
לימור סון הר מלךצילום: ערוץ 7

חברת הכנסת לימור סון הר מלך מעוצמה יהודית מצטרפת לחבר הכנסת אביחי בוארון ותוקפת את מפקד פיקוד מרכז האלוף יהודה פוקס.

בריאיון הבוקר (רביעי) לרדיו קול ברמה, אמרה סון הר מלך כי "האלוף פוקס מגבה מחבלים ובצד השני מתעמר בתושבי יהודה ושומרון. אני חד משמעית מגבה את דבריו של ח"כ אביחי בוארון".

"באופן עקבי יש דאגה לרווחתם של תושבי איזור יהודה ושומרון הפלסטינים ונגד התושבים היהודים".

בהמשך תקפה גם את שר הביטחון יואב גלנט: "הגיע הזמן שיהיה שר ביטחון שידאג לימין. רוח המפקד שלו זה דאגה לתושבים הפלסטינים ופחות לתושבים היהודים. הייתי מעדיפה שיהיה שר בטחון אחר שידאג למתיישבים".

בריאיון לכאן רשת ב' אמר בוארון כי לאלוף פיקוד מרכז "יותר חשוב לאפשר חופש תנועה לפלסטינים על פני שמירה הרמטית לביטחון ישראלים". בהמשך האשים כי פוקס לא מבצע את מדיניות הממשלה, נותן המלצות שלא מיטיבות עם ישראלים ומנהל את השטח כראות עיניו.

הרמטכ"ל גינה את הדברים ואמר: "האלוף יהודה פוקס, הוא מפקד לוחם, ערכי ומצטיין, אשר תחת פיקודו, מפקדי צה"ל וחייליו פועלים לילות כימים להבטיח את ביטחונם של תושבי אזור יהודה ושומרון. כל אמירה אשר מטילה דופי בשיקוליו של האלוף ובמחויבותו לביטחון אזרחי ישראל - ראויה לכל גינוי ואין לה שחר", אמר.

גלנט אמר: "מפקד פיקוד המרכז האלוף יהודה פוקס הוא קצין מקצועי ורב זכויות. האלוף פוקס מקדיש את חייו להגנת עם ישראל - מגנה בתוקף את ההתקפות משוללות היסוד עליו מצד גורמים פוליטיים חסרי אחריות. כל התקפה על קציני צה"ל ע"י אישי ציבור מערערת את ביטחון ישראל".

בוארון הגיב לדברי הרמטכ"ל: "אני סמוך ובטוח שאלוף פקמ"ז עושה לילות כימים בביטחון ישראל. ככל גוף או נושא משרה בישראל גם אלוף פיקוד מרכז חשוף לביקורת. ביקורת עניינית ומכבדת", ציין.