ח"כ הר מלך
ח"כ הר מלךצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

חברת הכנסת לימור סון הר מלך שיגרה הערב (שלישי) מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים נגד מגישת חדשות 12 פאולה רוזנברג.

הרקע להתראה: רוזנברג שיתפה סרטון מגמתי של שיחה שערכה הר-מלך עם אחד מילדיה לאחר רצח בעלה שולי בפיגוע. בתיעוד היא נשמעה שואלת את בנה הפעוט מה ירצה להיות כשיהיה גדול והוא עונה "חייל שנוסע בג'יפ והורג ערבים".

הר מלך טענה כי רוזנברג פרסמה סרטון "קטוע וחתוך שיש בו כדי לסלף באופן קשה" זאת מאחר ובהמשך הסרטון שנחתך, שומעים את הח"כית מוודא עם בנה: "איזה ערבים? שהרגו את אבא שולי, נכון?".

עורך הדין יוספי מזור המייצג את הר-מלך דרש מרוזנברג להתנצל, להסיר את הפרסום ולהבהיר כי הוא הוצא מהקשרו. בנוסף, דרש לפצות את הר מלך ב-100 אלף שקלים.

רוזנברג הגיבה להתראה בפוסט בפייסבוק בו כתבה: "אתמול שיתפתי פוסט שפורסם על ידי מישהו אחר ובו ניתן לצפות בחברת הכנסת לימור סון הר-מלך במסגרת כתבה של אריאל מרגלית ששודרה בערוץ 10 בשנת 2005. בקטע שפורסם, סון הר-מלך שואלת את בנה הפעוט מה יהיה כשיהיה גדול והוא עונה שיהיה חייל. כשהיא שואלת מה יעשה, הוא עונה בעליצות 'אסע בג'יפ ואהרוג את הערבים'. פניה של סון הר-מלך אורו כמו שמעה בדיוק את התשובה שלה קיוותה. היא עונה ברוב נחת: 'מצוין!' ומחבקת את הילד. הסרטון זעזע אותי עמוקות ובעיקר מילא אותי בפחד ועצב. זו הסיבה שבחרתי לשתף אותו. מה שאני רואה בסרטון זה ילד פעוט יונק שנאת האחר, יונק ערך המקדש הרג כסימן לאהבה - מאמא שלו".

בהמשך כתבה: "גברת הר-מלך, איני יודעת כמה מאלפי האנשים ששיתפו את אותו סרטון שאני שיתפתי זכו לאיום מעורכי דינך, אבל אני מנחשת שהיותי דמות ידועה נתנה לך מוטיבציה להשתמש בי למען 'יראו וייראו'. ובכן, יקרה ההפך הגמור".

הבוקר הגיבה הר מלך לפרסום הסרטון במכתב לבנה בו כתבה: "בני אהוביה יאיר היקר ואהוב. שום דבר לא הכין אותי לסערה שאנחנו עוברים ביממה האחרונה. סרטון חתוך שהוצא מההקשר, שלך, תינוק מתוק, קטן ויתום טרור, שלא טעם טעם חטא. סליחה שהצבתי אותך בעמדה הזאת. אני חברת כנסת, בחרתי במקצוע, אבל לך זה לא מגיע ילד שלי, זה לא מגיע לך", כתבה סון הר-מלך בחשבון הטוויטר שלה.

היא המשיכה וכתבה לבנה שנראה בסרטון: "אני זוכרת את אותו יום שישי ארור, ר"ח אלול תשס"ג. אבא שולי הי"ד ואני השארנו אותך אצל סבא וסבתא, שוחחנו, צחקנו ותכננו תכניות לעתיד. באותו זמן, מחבלים ערבים מגדודי חללי אל-אקצה התארגנו וחיפשו איזה יהודי הם יוכלו להרוג. משמים בחרו שזה יהיה אבא. צרורות ירי לעבר הרכב שלנו, אבא מגונן עלי בגופו, כדור מרסק את ידי השמאלית וכדור נוסף תולש לי חלק מהפנים ומפלח את ראשו של אבא. התהפכנו לתעלה, חשוך, אבא מת, אני פצועה מובלת לבית החולים. מסתבר שיש הפרדות שיליה ומיד אני מובלת לחדר ניתוח ויולדת בניתוח חירום בחודש שישי את אחותך שרה. תינוק שלי, אתה הכל בשבילי. איך מספרים לתינוק בן שנה וחצי ששואל ללא הפסקה 'איפה אבא' שאבא איננו? איך מסבירים לתינוק בן שנה וחצי שחייו השתנו לעד? לאט לאט אתה גדל. ילד חכם במידה בלתי רגילה. אתה מתחיל להבין את המשמעות של היתמות. אתה יודע שאבא בשמים ושערבים הרגו את אבא".

חברת הכנסת הוסיפה וכתבה: "כולם סביבך אמרו לך. אתה שואל כל הזמן 'למה ערבים הרגו את אבא?' ולאיש אין תשובה. ואז מגיע הגירוש מהבית בחומש. היישוב שאבא מסר עליו את נפשו. בשבילנו אבא נהרג בפעם השניה. כמה ימים לפני הגירוש מגיעים כתבים עם מצלמות לבית שלנו. אתה רואה את ההמולה ואינך מבין מדוע. אתה רואה מצלמות שמלוות אותנו ומתנהג כמו ילד קטן, רוקד ומפזז, מנצל את הרגע. בפתח השיחה (החלק הלא מצולם) אתה מדבר על זה שאבא בשמים ושערבים הרגו אותו. 'מה תהיה כשתהיה גדול?' אני שואלת ואתה אומר: 'אני רוצה להיות חייל לנסוע בג’יפ ולהרוג ערבים'. ולכולם בחדר מובן שמדובר בערבים שרצחו ולקחו ממך את אבא".

"עוברות כמעט 20 שנה, המשפחה שלנו גדלה ונוספו לה ענפים רבים. אבא יהודה ואני מגדלים אותך ואתה הופך לבחור עוצמתי ואז למבוגר והנה ממש בקרוב אתה פורח לנו מהקן ובונה בית בישראל. אמא הפכה לחברת כנסת. ביום ראשון האחרון, הסרטון שצולם ביום שבו הרסו לנו את הבית, שבו אתה אומר את מה שאתה אומר, נחתך בצורה זדונית ואכזרית. אפס רגישות, העיקר לפגוע באמא. עו"ד שטוען שהוא מתמחה בפייק ניוז מפיץ אותו עם מאות אלפי צפיות. עיתונאית עמוסה בשנאת חינם, מזועזעת תמידית (חוץ מעצמה) כותבת מניפסט מצטדק ומשווה אותך לשהיד. כל התגובות שנכתבות להם על הוצאה מהקשר נתקלות בהתעלמות או בבוז ואתה מקבל לעג ברשתות, ואותך ילד טהור וטוב לב שלי הפכו לשהיד".

"פגיעה במשפחות ובילדים, כך יודעים גם בארגוני הפשע, היא מחוץ לתחום. אך במאבק נגד הממשלה, ונגד הלגיטימיות הבסיסית שלנו נחצו כל הגבולות, כל הקודים הבסיסיים. אבל כפי שצלחנו יחד קשיים גדולים יותר נעבור גם את זה. סליחה בן שלי. זה לא מגיע לך! הייתי צריכה להגן עליך יותר", סיכמה חברת הכנסת.