מזכ"ל תנועת בני עקיבא, יגאל קליין, השתתף במפגש של מזכ"לי תנועות הנוער עם הרמטכ"ל, ראש אכ"א, קצין חינוך ראשי ודובר צה"ל במטרה להוציא אמירה משותפת על חשיבות השמירה על הצבא מחוץ לשיח הפוליטי המבעבע בישראל.

"זה היה מפגש מאוד חשוב שהייתי שותף ביוזמה שלו. היו דברים שנאמרו בחדר ונשארו בו והגיעו מכלל תנועות הנוער. היתה אמירה שכולנו רוצים לשמור על הצבא שלנו מלוכד כצבא העם, ולחזק את פן השירות הקרבי בו", סיפר קליין באולפן ערוץ 7.

"אנחנו תנועת נוער, אנשים עם תקווה וחלומות. כשאחד ממזכ"לי התנועות אומר לרמטכ"ל 'אני מבקש שתראה בנו את פיקוד העומק הערכי של מדינת ישראל', כשאחד מהקצינים הבכירים אומר 'אני רואה אתכם ומבין מהיכן אתם שואבים רוח גדולה כי המפגש שלכם הוא עם בני הנוער ואתם מקבלים מהלהט שלהם', התחושה היתה שכולנו נוגעים במשהו שהוא כמו שאמר אחד המשתתפים 'קודש הקודשים' של החברה הישראלית. כשמתעסקים בדבר כזה אין קמפיין, אין שפה של רייטינג, אלא שפה חינוכית. בסוף כולם מעבירים את המסר שכולנו כאן במדינת ישראל נמשיך ביחד", הוא הוסיף.

לדבריו, "מה שיפה בפורום של מועצת תנועות הנוער שיושבים בתוכו גם תומכי רפורמה וגם מתנגדי רפורמה ואנחנו תמיד מנסים למצוא את המכנה המשותף העמוק. למשל, האמירה העמוקה שמדינת ישראל וצבא ההגנה לישראל, היא ללא תנאי. יש כמובן ניואנסים באמירות ובדגשים, אבל להצהרה המרכזית כולם שותפים".

"נכון שחלק מתנועות מסויימות נמצא בשיחות עם גורמים שמעודדים סרבנות אבל הם עדיין אומרים שהם מבהירים לבני שיחם שהצבא הוא מחוץ לעניין הפוליטי" אמר.

קליין הוסיף: "יש חיבור שהצבא מזמן שהוא מעל המחלוקות - ועל תום הנעורים, חדוות הנוער, התקווה, החלום - הרגשנו שאנחנו יוצאים מהחדר ורוצים לשמור עליהם", ציין.

ולמפגש יהיו, מקווה מזכ"ל בני עקיבא, גם פירות. "קבענו מול ראש אכ"א ומול קצין חינוך ראשי לבנות תוכנית משותפת למועצת תנועות הנוער ולצבא - גם להכנה לשירות צבאי משמעותי, גם לשמירה על צה"ל כצבא העם וגם כאמירה שזה דבר של כולנו ונמשיך להגשים אותו יחד".