אלישע ירד ויחיאל אינדור
אלישע ירד ויחיאל אינדורצילום: Yonatan Sindel/Flash90. חוננו

שופט בית משפט השלום בירושלים ציון סהראי האריך אחר הצהריים (שישי) את מעצרו של יחיאל אינדור ב-5 ימים.

"עיון בחומרים החדשים מלמד כי החשד הסביר בעניינו של המשיב התחזק במידה מסוימת, והתחזקות זו מצדיקה את הותרתו במעצר לפרק זמן נוסף", כתב השופט. עם תום הדיון, בני משפחתו של אינדור פרצו בבכי באולם בית המשפט.

המשטרה הסירה את החשד להצתה ואת המניע הלאומני. כעת מיוחסות לו ארבע עבירות - גרימת מוות ברשלנות או בכוונה, קשירת קשר, שיבוש והתפרעות.

אינדור, שנפצע קשה בתקרית ועדיין מאושפז בבית חולים, עדיין מוגדר חשוד ברצח. הדיון בהארכת מעצרו התקיים שלא בנוכחותו מאחר והוא כאמור עדיין מאושפז בבית חולים.

בפתח דיון הארכת המעצר אמר נציג המשטרה "בידינו התפתחות משמעותית הקושרת באופן ניכר את המשיב למיוחס לו ומחזקת באופן משמעותי את החשד הסביר נגדו. היחידה החוקרת מגיעה הרבה יותר ממוקדת ומדויקת גם מבחינת העבירות המיוחסות וגם מבחינת חומר הראיות". עם זאת, הוא הודה כי "לא הוגשו חומרים נוספים מעבר למה שהוצג לבית המשפט המחוזי".

עוד אמר נציג המשטרה: "אינדור מודה שביצע שימוש בנשק, אך מכחיש שביצע ירי ישיר וטוען שירה באוויר", הוסיף הטוען המשטרתי בפני בית המשפט. "אתמול בוצעי ניסיון לחקור את אינדור בבית החולים, לפני כן הוא קם ממיטתו, התהלך ודיבר בלי להתלונן על שום בעיה. אך לאחר שקיבל ייעוץ מעורך דינו, הוא החליט לפתע שאינו חש בטוב וביקש שלא להיחקר".

לסיוע לפעילות עמותת חוננו לחצו כאן

עו"ד קידר שמייצג את הפצוע מטעם ארגון חוננו, אמר בתום הדיון: "התוצאה אומנם מאכזבת, אבל מי שישמע את התוכן והמהות, בית המשפט עדיין לטעמנו, עדיין דוגל בכך שהנרטיב של הגנה עצמית לא נשלל. הדברים נאמרו במפורש בבית המשפט. לטעמנו הראיות החדשות שבמידה מסוימות על פי בית המשפט מחזקות ומצריכות את המשך החקירה. בית המשפט אפשר את זה ואנחנו נשקול כנראה לערער על ההחלטה הזאת".

"בכל מקרה צריך להבין שמהדיון עולה שהחקירה עדיין נמשכת באופן חד צדדי לחלוטין. גורמי החקירה מתעלמים מהחשד שערבים ביצעו פה עבירות חמורות ביותר למרות שהעובדה הזאת כבר הוכחה בבית המשפט. על הנרטיב הזה אנחנו נלחם עליו, וכמו שבית המשפט אמר וחשוב להזכיר טענת ההגנה יצמית טרם נשללה. זה מה שחשוב פה. הערבים עצמם היו רעולי פנים, עם אלות וירו זיקוקים, כל הדבר הזה צריך לזכור אותו, וזו הגנה עצמית".

אלישע ירד יוצא מהמעצר בבית המשפטבאדיבות חוננו

לסיוע לפעילות עמותת חוננו לחצו כאן