יחיאל אינדור
יחיאל אינדורצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אלכסנדר רון דחה היום (שלישי) את ערעור המשטרה והחליט להשאיר את פסיקת בית משפט השלום לשחרר את יחיאל אינדור למעצר בית.

בין היתר, קבע בית המשפט כי ייאסר על אינדור להשתמש בטלפון. נציג המשטרה אמר במהלך הדיון כי "המשיב נחקר אתמול ובחר לשתוק בחקירתו. הוא סירב לצאת לשחזור בשטח לאחר שהתייעץ עם עורך דינו, וזאת לטענתו עקב מצבו הרפואי".

"אני מפנה את בית המשפט להחלטה מאתמול לגבי מיצוי ראשוני של החקירה בתנאים מוגנים, 'גם אם יכביד הדבר על החשוד'. אנחנו מבקשים לבצע 13 פעולות חקירה, שלוש מהן בנות שיבוש, שמחייבות את הישארותו במעצר"

‏עו"ד חג'בי מארגון 'חוננו' שאל את היחידה החוקרת בדיון בבית משפט השלום: "האם ההרוג עלה לרכב הפלסטיני חי או מת?" נציג המשטרה השיב: "אין לי אינדיקציה לגבי זה. רופא לא בדק אותו בשטח".

במהלך הדיון התעקשו עורכי דינו של אינדור כי עברו 12 יום של חקירה בהם הוא שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, ועם זאת התנהלות המשטרה היא כאילו מדובר ביום הדיונים הראשון.

יחיאל אינדור מגיע לבית המשפטוידאו: חוננו. תמונה: Chaim Goldberg/Flash90

נציג המשטרה אמר עוד כי בעדות של הפתולוג הפלסטיני הוא ציין שהירי בוצע ממספר מטרים ושלא נמצא קליע שקושר לנשקו האישי של אינדור.

הוא הוסיף כי אין למשטרה תיעוד של האירוע מתחילתו ועד סופו. עוד אמר כי מספר אבנים נלקחו מהזירה על מנת לבצע בדיקת D.N.A ולברר את זהותם של התוקפים.

מטה המאבק לשחרורו של יחיאל אינדור תקף את ימ"ר ש"י והבהיר: "אם לא מחלקה זו לא תיסגר, החורבן הבא הוא רק עניין של זמן. לאחר הלחץ הציבורי הגדול, וההפגנה ביום ראשון בה יצאו בספונטניות למעלה מ-1000 איש, פרצופו של ימ"ר ש"י התגלה. הניסיונות לערער על החלטת בית המשפט, אשר הורה לשחרר את אינדור, הוכיחו מעל כל ספק כי מדובר בעלילת דם".