יחיאל אינדור
יחיאל אינדורצילום: חוננו

יחיאל אינדור שנפצע באורח קשה מאבן שיידה לעברו פלסטיני בתקרית בבורקא, שוחרר היום (ראשון) מבית החולים שערי צדק ונלקח למעצר בידי שוטרי ימ"ר ש"י.

מעצרו של אינדור הוארך ביום שישי בחמישה ימים על ידי שופט בית משפט השלום בירושלים ציון סהראי.

עו"ד עדי קידר המייצג את אינדור הגיש בקשה דחופה לבית המשפט השלום בירושלים לעיון חוזר בהחלטה להאריך את מעצרו. בבקשה נכתב כי לטענת המשפחה, השב"כ והמשטרה הפעילו לחץ על בית החולים במטרה שישחררו את אינדור מהטיפול הרפואי לו הוא זקוק.

בנוסף נטען כי כי בית המשפט השלום ובית המשפט המחוזי התעסקו אך ורק בתנאי מעצרו בעת שהותו בבית החולים, אך לא במצבו הבריאותי. כעת, לאחר שהוא הוצא מבית החולים יש לבדוק האם הוא כשיר למעצר ולדון לאלתר במצבו הבריאותי. עוד מצוין כי הדבר כרוך בחיי אדם זאת לאחר והוא עבר ניתוח ראש מורכב.

עו"ד עדי קידר שמייצג את אינדור מטעם ארגון חוננו מסר: "לאחר המעבר המפתיע של העצור מבית החולים לבית המעצר, הגשנו בקשה דחופה לבית משפט השלום שידון בבקשה שלנו בדחיפות כדי לבאר מה יהיו תנאי החזקתו במעצר והאם הדבר מחויב במציאות. לאור פציעתו הקשה בראשו, יש את החובה לבדוק האם זה נדרש מבלי שהדבר יסכן את חייו. זאת בקשה אלמנטרית ונדרוש אותה שנגיע לבית המשפט".

"עיון בחומרים החדשים מלמד כי החשד הסביר בעניינו של המשיב התחזק במידה מסוימת, והתחזקות זו מצדיקה את הותרתו במעצר לפרק זמן נוסף", כתב השופט ביום שישי. עם תום הדיון, בני משפחתו של אינדור פרצו בבכי באולם בית המשפט.

יצויין כי המשטרה הסירה את החשד להצתה ואת המניע הלאומני. כעת מיוחסות לו ארבע עבירות - גרימת מוות ברשלנות או בכוונה, קשירת קשר, שיבוש והתפרעות.

בפתח דיון הארכת המעצר אמר נציג המשטרה "בידינו התפתחות משמעותית הקושרת באופן ניכר את המשיב למיוחס לו ומחזקת באופן משמעותי את החשד הסביר נגדו. היחידה החוקרת מגיעה הרבה יותר ממוקדת ומדויקת גם מבחינת העבירות המיוחסות וגם מבחינת חומר הראיות". עם זאת, הוא הודה כי "לא הוגשו חומרים נוספים מעבר למה שהוצג לבית המשפט המחוזי".

עוד אמר נציג המשטרה: "אינדור מודה שביצע שימוש בנשק, אך מכחיש שביצע ירי ישיר וטוען שירה באוויר", הוסיף הטוען המשטרתי בפני בית המשפט. "אתמול בוצעי ניסיון לחקור את אינדור בבית החולים, לפני כן הוא קם ממיטתו, התהלך ודיבר בלי להתלונן על שום בעיה. אך לאחר שקיבל ייעוץ מעורך דינו, הוא החליט לפתע שאינו חש בטוב וביקש שלא להיחקר".

מצטרפים למאבק ותומכים בפעילות ארגון 'חוננו'