'שיח אחים' של הציונות הדתית
'שיח אחים' של הציונות הדתיתצילום: ללא קרדיט

בשבועות האחרונים, בימי חמישי ושישי יצאו חברי מפלגת 'הציונות הדתית' לכ-15 ערים ברחבי הארץ, הקימו אוהלים ושוחחו עם מתנגדי החקיקה.

חברי הכנסת, מועמדי המפלגה לבחירות המוניציפאליות ועשרות פעילים יצאו לכ-40 מפגשים בהם שוחחו עם מתנגדי החקיקה. במסגרת המבצע, שנקרא "שיח אחים", ח"כ צבי סוכות השתתף בשיח בתל אביב, סגנית השר וולדיגר בגבעת שמואל, ח"כ אוהד טל בירושלים ובגוש עציון וח"כ משה סולומון בבאר שבע.

במשך כארבע שעות בכל שבוע, הח"כים והפעילים שוחחו עם עוברים ושבים ועם אזרחים נוספים שנרשמו מראש לשיח, שמעו את חששותיהם והסבירו להם על החקיקה המתוכננת וחשיבותה הרבה למדינת ישראל.

ח"כ צבי סוכות, יוזם התוכנית, אמר: "למרות המיעוט שלא מוכן לקבל את הצד השני, לרוב העם יש רצון אמיתי לשמוע ולהשמיע. אני מבין את הכאב והחששות אבל יש הרבה מתוכו נובע ממסע ההפחדה השקרי של חלקי מכלי התקשורת. שזוכים לשבת לשיח ולדבר פנים בפנים, מגלים הסכמות בנושאים רבים. במה שלא מסכימים, נשארים חילוקי דעות אבל לא חילוקי לבבות".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ', יו"ר המפלגה, הוסיף: "בימים של מחלוקת בתוך הציבוריות הישראלית נולדה לה יוזמה חשובה ומיוחדת, נבחרי ציבור של הציונות הדתית שיצאו לשטח כדי לשמוע ולהשמיע ולדבר אל כל חלקי העם.למעט מיעוט קטנטן שסרב לקיים שיח, היוזמה הולידה שיח פורה בגובה העיניים וזה בדיוק מה שצריך בימים אלו. תודה מיוחדת לח"כ סוכות ולצוותו שיזם והרים את המפגשים".

"כל צד בעם בטוח בצדקת דרכו ודווקא מתוך הידיעה הברורה שעם אחד אנחנו, ומתוך חיבור לערכים בשמם נשלחנו השיח הוליד דברים חשובים. אף צד לא צריך לוותר על ערכיו, מותר וטוב להתווכח אבל כל ויכוח יהיה מתוך נקודת מוצא כי לעולם לא נוותר על אחדות העם", סיכם סמוטריץ'.

בשבוע שעבר במהלך מפגש השיח של סוכות בתל אביב, עשרות מפגינים הגיעו והחלו להתעמת איתו. נצמדו אליו, דחפו, וקרבו זמבורות לאוזנו תוך כדי צעקות וקריאות גנאי.

בשלב מסוים, הותקפה חנה קורן היועצת הפרלמנטית ע"י מפגין רוכב אופניים שדרס אותה וכינה אותה "יודנאצית". גם ציוד שהובא למקום הושחת ע"י המפגינים.

צעקות לעבר היועצתדוברות