טלי גוטליב
טלי גוטליבצילום: ערוץ 7

חברת הכנסת טלי גוטליב (הליכוד) מתחה ביקורת על התנהלות הממשלה מול גל הטרור וטענה כי יש צורך ליזום פעולות שיובילו להרתעה.

בשיחה עם ערוץ 7 אמרה גוטליב: "כל זמן שאין סנקציות אחרי פיגוע, הפיגועים ימשיכו. לא מספיק לחסל מפגעים, צריך ליזום פעולות שיובילו להרתעה. מול אכזריות האויב אסור לגלות חולשה, זו עמדתי ככל שהיא רלוונטית".

בנוסף הסבירה את הצעדים שיש לבצע וטענה: "צריך ליזום איתור מחבלים ומעצרים מנהליים מניעתיים של פעילי טרור ותומכי טרור. אגב, צה"ל האדיר מסכל כל הזמן פיגועים, אך לטעמי הדירקטיבה צריכה להחליט על היקף פעילות בעוצמה גבוהה יותר".

בנושא מחאת ראשי הרשויות הערביות היום מול משרד האוצר, נוכח החלטת השר סמוטריץ' להקפיא כספים שיועדו לרשויות הערביות, גיבתה גוטליב את צעדי השר והסבירה: "הרשויות הערביות מודעות לכך שכספים שמועברים אליהם מגיעים לידי ארגוני פשע".

לדבריה, "סמוטריץ' בתבונתו מבקש למצוא דרך כך שהכספים יגיעו לרווחת התושבים ולא לידיהם של סחטנים מארגוני פשע, לכן מרד ראשי הרשויות כמוהו כחיזוק ארגוני הפשע בחברה הערבית".

לסיום התייחסה ח"כ גוטליב לפעילותה נגד סגירת תיק הדריסה של הילד רפאל אדנה ז"ל: "התחלחלתי לגלות את עובדת גניזת תיק חקירה כשהתחושה היא אדישות לקורבן מהקהילה האתיופית. פניתי ליו"ר וועדת חוקה בדרישה לכנס את הוועדה בפגרה ולזמן את פרקליט המחוז לקבלת הסברים".

"אני באה מהתחום הפלילי, קצת קשה לעבוד עלי. איפה תמונה של הרכב בזירה שהמשטרה מספרת שיש לה?
איפה דיווח על טיב טיפול הרכב והעלמת ראיות בסמוך לתאונה? איפה ההתמודדות עם גרסאות שונות ומשונות? ובעיקר שקט מוחלט ומשונה מזירתה של הרופאה החשודה. אך שום שקט לא ימנע ממני להיאבק על קדושת חייו של רפאל ז"ל, שהופקר למותו על הכביש", אמרה לסיום.