האבן שהושלכה לעבר העיתונאי החרדי
האבן שהושלכה לעבר העיתונאי החרדיצילום: חוננו

הפרקליטות החליטה לסגור את התיק נגד הפורעים שהשליכו אבנים על העיתונאי החרדי נתי קאליש באיזור הר הזיתים. בארגון חוננו הגישו ערר על ההחלטה.

עו"ד חיים בלייכר פנה במכתב לפרקליטות מחוז ירושלים בדרישה לפתוח את תיק התקיפה. במכתבו תאר כיצד הותקף קאליש רק בשל מראהו היהודי: "מרשי נסע לתפילה בבית העלמין בהר הזיתים. בעת שיצא מבית העלמין בני מיעוטים שהיו במקום הבחינו בלבושו המסורתי וזיהו כי הוא יהודי. או אז, התנפל על הרכב בן מיעוטים שהיה במקום, והחל לידות לעברו בלוקים מטווח אפס".

"בלוק אחד פגע בשמשה האחורית וניפץ אותה. בלוק נוסף פגע בשלדה מעל החלון. אך בנס לא נפגע מרשי בראשו או איבד שליטה על הרכב, דבר שיכל חלילה להסתיים באופן טראגי".

"בתושייה רבה הצליח מרשי להימלט מהמקום, ובהמשך הוכוון על ידי המשטרה להגיש תלונה בתחנת שלם. למרשי נודע כי נעצר חשוד במעשה, ובהמשך יצאה הודעת דוברות של המשטרה בעניין, אשר צורף אליה סרטון תיעוד האירוע וסרטון המעצר של החשוד. בתאריך 10.8.23 עודכן מרשי כי התיק הועבר לטיפולכם. אמנם, לתדהמתו, עודכן כי הוחלט לסגור את התיק נגד החשודים", תיאר בלייכר.

בלייכר מציין במכתבו את הודעת הדוברות שהוציאה המשטרה על מעצר התוקף ותוהה מדוע נסגר התיק כאשר ישנן ראיות ברורות נגדו: "מדובר במקרה חמור ביותר, אשר מצטרף למקרה נוסף שאירע בהמשך הערב, ומלמד כי מדובר בעליית מדרגה אשר נדרשת לגביה הרתעה חזקה ותגובה משמעותית. האירוע כולו נצפה ותועד במצלמות, וכפי שפורסם בכל כלי התקשורת. משטרת ישראל גילתה נחישות רבה, ובעזרת הפעלת תצפיתניות והכוונה עצרה את המפגע בצורה מהירה וכמעט "על חם". תמוה ביותר כיצד תיק שכזה נסגר כעבור שבוע ימים", כתב.

עו"ד בלייכר מסר: "לצערנו הרב יהודים רבים מהווים מטרות לפרעות של טרוריסטים בבירתנו הנצחית. יש צורך לעשות כל מאמץ להביא את המחבלים הללו לדין גם אם קיימים קשיים ראיתים. בשל נחיצות העניין הגשנו את הערר מיד עם סגירת התיק תוך הסתמכות על פרסומי המשטרה. אנו נמשיך לעקוב אחר התיק ולפעול למצות בכל דרך את הדין עם המחבלים".