תנ"ך. אילוסטרציה
תנ"ך. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

לממשלת דנמרק נמאס: הצעת חוק חדשה תקבע עונשי מאסר של עד שנתיים בפועל וקנס גבוה על כך אזרח מקומי שיבצע מעשה פומבי של שריפת התנ"ך או הקוראן.

שר המשפטים הדני, פיטר הומלגורד, אמר כי הצעת החוק הוגשה מאחר ו"מעשים כאלו של שריפת ספרי קודש פוגעים בדנמרק ומסכנות את שלומם ובטחונם של הדנים".

בדנמרק כבר קיים חוק האוסר על שריפת דגלים של מדינות זרות, ושר המשפטים הומלגורד אמר כי הצעת החוק החדשה תרחיב את החוק הקיים ותאסור גם על שריפת ספרי קודש על ידי "איסור על טיפול לא הולם בחפצים בעלי משמעות דתית משמעותית לקהילה דתית", לדבריו.

הצעת החוק הגיעה גם לאחר ששרותי הביטחון של דנמרק הזהירו מפני התגברות איומי הטרור לאחר המעשים של שריפת הקוראן בחודשים האחרונים. הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי קרא לחברי הארגון לנקוט "צעדים מתאימים" נגד מדינות שבהן חולל הקוראן.

שר החוץ הדני, לארס לוק רסמוסן, אמר כי בדנמרק התקיימו 170 הפגנות בשבועות האחרונים כאשר בחלקן התבצעו מעשים של שריפת עותקים של הקוראן מול שגרירויות זרות.

"השינוי המוצע בחוק אינו מכוון להתטאויות מילוליות או כתובות, או ציורים סאטיריים. שריפת טקסטים דתיים לא משרתת שום מטרה מלבד יצירת פילוג ושנאה", אמר רסמוסן.