אחת המודעות סמוך לנתיבי איילון
אחת המודעות סמוך לנתיבי איילוןצילום: דוברות

לאחר שנרקמה בחשאיות תוכנית 'מיליון לשומרון' במשך שנה וחצי, במטרה להביא מיליון תושבים לשומרון עד שנת 2050, נתלו שלטי חוצות המקדמים את התוכנית בנתיבי איילון.

התוכנית שחשפה מועצת שומרון כוללת בניית ערים חדשות והרחבת יישובים קיימים ברחבי האזור. על פי התכנית עתידים להתפתח במקומות אלו קווי רכבת, בית חולים, שדה תעופה ואזורי תעשייה.

שלטי החוצות מביאים בפני תושבי המרכז את היתרונות שבתוכנית בסיוע לפיתרון משבר הדיור, הצפיפות בבתי החולים והעומס בכבישים במרכז.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "הפיתרון לעומס באיילון ולמחירי הדיור בתל אביב נמצא בשומרון. כל דירה בשומרון משמעותה פחות דירה ברוטשילד. אני קורא לראש הממשלה להכריז על התוכנית כתוכנית ממשלתית להורדת מחירי הדיור והבאת פיתרון לבעיית העומס בכבישים כמו גם משב רוח ציוני רענן לעם ולמדינה".

"אני קורא לנבחרי הציבור להצטרף אלינו ולפעול לקידום התוכנית, שמבהירה כי הפיתרון למשברי הדיור והצפיפות במרכז נמצא בשומרון. התוכנית נכתבה על ידי מיטב אנשי המקצוע שעמלו במשך למעלה משנה על הפיתרונות הטובים ביותר שיש לשומרון להציע. נמשיך לפעול ליישום התכנית ולהביא מיליון תושבים לשומרון", הוסיף דגן.

התוכנית להבאת מיליון לשומרון גובשה במשך למעלה משנה, תחת מעטה חשאיות ומידור. המועצה האזורית שומרון הפעילה צוות נרחב של מהנדסים, אדריכלים, גיאוגרפים ויועצים מקצועיים שהכינו תוכנית מקצועית מעשית להגעה למיליון תושבים בשומרון עד שנת 2050. תהליך כתיבתה הובל באופן אישי על ידי ראש המועצה.

קווי היסוד להגעה למיליון תושבים, גובשו בדיון נרחב בכנס המרכזי השנתי של הנהגות הישובים שקיימה המועצה לפני כעשרה חודשים, בהשתתפות מאות ראשי ישובים בשומרון, מבלי שנחשף צוות המתכננים.