ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגןצילום: ערוץ 7

שבועיים לאחר חשיפת התכנית "מיליון לשומרון", שמוביל ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ששמה על השולחן הבאה למיליון תושבים לשומרון עד שנת 2050, זוכה התכנית להתייחסות רחבה בכנסת ובממשלה, ולתמיכה ציבורית נרחבת.

מי שפחות התחבר לתוכנית וליעדיה הם כלי התקשורת של הרשות הפלשתינית, ובראשם העיתון הנפוץ המזוהה עם הרשות 'אל-קודס', אשר כתב בהרחבה על התכנית.

"ראשי המתנחלים של מה שמכונה 'מועצת התיישבות שומרון' בראשות יוסי דגן, אחד מהמתנחלים הפשיסטים והניאו-נאצים הקשוחים, יישם תוכנית להגדלת מספר המתנחלים בצפון הגדה המערבית מכ-170,000 לכמיליון מתנחלים", כך נכתב בכתבה.

עוד נכתב כי: "המועצה האזורית הפקידה את מלאכת תכנון הפרויקט הזה בידי מהנדסים ויועצים מקצועיים עם התמחות בהנדסת ערים, אשר פעלו במשך שנה שלמה להשלמת התוכנית שנשא יוסי דגן לראש ממשלת ישראל, נתניהו, לאישור בתוכניות הימין הקיצוני שלו".

הכתבה התייחסה לקווי המתאר של התכנית, המבוססים בין היתר על חזרה ליישובי חומש, גנים, שא-נור וקדים, והרחבת יישובי איתמר וצופים.

כזכור, התכנית 'מיליון לשומרון' שפרסמה מועצה אזורית שומרון, פותחה בחשאיות תכנית מקצועית להגדלת השומרון למיליון תושבים עד שנת 2050, הכוללת: ערים חדשות, אזורי תעשיה, רכבת, שדה תעופה ובית חולים.

דגן הגיב "החשש הגדול של מכחיש השואה המחבל אבו מאזן לתכנית 'מיליון בשומרון' - מוכיחה כמה היא חשובה והכרחית לחיזוק ההתיישבות בשומרון. אני קורא לראש הממשלה ולכל חברי הממשלה לאמץ תכנית זו כתכנית העבודה של הממשלה הנוכחית למען ‏עתיד ההתיישבות ביו"ש ובכל הארץ ובכך להוריד את מחירי הדיור במרכז הארץ ולחזק את בטחונה של מדינת ישראל על ידי אחיזה בגב ההר ולעשות מעשה אסטרטגי, ציוני וערכי מעין כמותו".