יוסי דגן ומיקי זוהר
יוסי דגן ומיקי זוהרצילום: שומרון

התכנית 'מיליון בשומרון', שפורסמה השבוע לראשונה לאחר עבודה חשאית של מועצת שומרון במשך שנה וחצי, עוררה הדים רבים וזכתה להתייחסות ולתמיכה נרחבת בתוך הממשלה.

לאחר שראש המועצה יוסי דגן פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו במכתב בבקשה לאמץ את ההצעה כתוכנית ממשלתית - הביעו שרים רבים תמיכה במהלך.

שר הכלכלה ניר ברקת כתב: "השומרון היה ותמיד יהיה חלק חשוב ממדינת ישראל, וזכותם של יהודים לחיות בכל מקום בעולם בו יחפצו, ובמיוחד בכל חבלי ארץ ישראל. לכן חובתה של המדינה להשקיע ולבנות ולפתח את השומרון למען יישוב הארץ לדורות הבאים ואני מתכוון ללוות את העשייה מקרוב".

"ביהודה ושומרון יש אזורי תעסוקה מצליחים במיוחד כמו ברקן ואריאל שמייצרים עשרות אלפי מקומות תעסוקה לישראלים ופלסטינים כאחד, וגם אתרים תיירותיים כגון "שילה" ואתר "חלום יעקב" בבית אל שמספרים סיפורים מהתנ"ך, עם פוטנציאל למשיכת מאות אלפי תיירים מכל העולם בכל שנה. אני מחזק את ראש המועצה חברי יוסי דגן, על היוזמה החשובה שתבטיח את עתיד השומרון וצמיחתו. נמשיך לפעול יחד כדי להביא את יו"ש להצלחה כלכלית", הוסיף ברקת.

מיליון בשומרון
מיליון בשומרוןצילום: שומרון

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, הצטרף לתמיכה: "אני מברך על היוזמה החשובה והנכונה של יוסי דגן, הגיע הזמן שכולם יתייחסו לכל חלקי ארץ ישראל באופן שווה. בתקופה האחרונה ניכר שרבים מאזרחי ישראל מתחילים להבין שהמלחמה בטרור עוברת גם ביישוב הארץ ללא חשש ומורא".

שר התיירות, חיים כץ, אמר: "אני מברך על התוכנית החשובה שהתפרסמה הבוקר, שמביאה בשורה גדולה לא רק למתיישבי השומרון, אלא למדינת ישראל כולה. השומרון תמיד היה ויהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, ואני מאמין ששם נמצא המפתח לפתרונות אמיתיים ויעילים לאתגרים לאומיים וחברתיים. מחזק את ידיו של ראש המועצה, חברי יוסי דגן, שפעל להביא תכנית עם חזון פרקטי שתביא עד 2050 מיליון תושבים לשומרון, ותחזק את הציונות ואת אחיזתנו בישראל".

שר העלייה והקליטה, אופיר סופר, הגיב: " אני מברך על תכנית המיליון החשובה שהציג ראש מועצת שומרון חברי יוסי דגן. יש כאן הצבה של חזון גדול להמשך יישובו של חבל ארץ נפלא וחשוב שתחזק את המדינה כולה.
אנו זוכים לקדם פרויקטים נרחבים יחד עם מועצת שומרון לטובת קליטת עלייה והרחבת ההתיישבות ואלו צעדים משמעותיים כחלק מהחזון הגדול".

יוסי דגן הודה לשרים וסיכם: "אני קורא לממשלת ישראל לאמץ תכנית זו כתכנית העבודה של הממשלה הנוכחית למען עתיד ההתיישבות ביו"ש ובכל הארץ. שיתוף הפעולה יחד עם שרי הממשלה יאפשר להוציא אל הפועל את התכנית ולהביא מיליון תושבים לשומרון. אין לי ספק שהתכנית 'מיליון לשומרון' מביאה איתה בשורה גדולה, ופתרון אמיתי לאתגרים חברתיים ולאומיים רבים איתם מדינת ישראל מתמודדת".

התוכנית של מועצת שמרון כוללת ערים חדשות, אזורי תעשייה, שדה תעופה, אזורי תעשיה, בית חולים, עורקי תחבורה ורכבת והגדלת כמות התושבים למיליון תושבים עד שנת 2050.