זאב אלקין
זאב אלקיןצילום: Tomer Neuberg/Flash90

חבר הכנסת זאב אלקין, יו"ר סיעת המחנה הממלכתי, מותח ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה ושר החוץ בחשיפת הפגישה בין השר אלי כהן לשרת החוץ של לוב שעוררה סערה.

"אני לא מאמין שנתניהו לא ידע מהפגישה. לפי כל מיני פרסומים ודיווחים ראיתי שהוא כן ידע - אבל יכול להיות שהוא לא ידע על הפרסום. הבעיה הגדולה הייתה בפרסום פומפוזי שלא איפשר ללובים הכחשה וגרם למהומה גדולה במדינה. ברור שהייתה פה טעות קשה מאוד שמאפיינת את הממשלה הזו, שמעדיפה לדבר וכל פעם יש אמירה תורנית שמסבה נזק. בדרך כלל בן גביר וסמוטריץ' מתחרים ביניהם", האשים אלקין בראיון ל-103FM.

לדבריו, "ברור שזו הייתה טעות. במבחן התוצאה יש כאן נזק גדול גם ליחסים עם מדינות אחרות. לפי הפרסומים האמריקאים זעמו מאוד על כל הסיפור הזה, וברור למה. זה מפריע להם בכל הסיוע שהם נותנים לישראל בניסיון לשבור את החרם, והרצון לרוץ ולספר לחבר'ה הוא תמיד נזק. כשבוחרים לספר לחבר'ה זה הרבה פעמים פוגע, וזה בדיוק מה שקרה במקרה הזה".

אלקין התייחס גם לעובדה ששר הביטחון המבקר בארה"ב לא נפגש עם גורמים בכירים בממשל האמריקני עקב האיסור שהטיל ראש הממשלה. "אני לא זוכר שהיה לזה תקדים. אבל גם לא היה תקדים של ראש ממשלה שלא ביקר בבית הלבן ולא הוזמן. זה השורש של כל הבעיה הזו. מבחינת נתניהו התנהלות מהסוג הזה הייתה לאחר חתימת ההסכם עם האמירויות. ברור שאין לזה היגיון מדיני, מדובר על מאבקי קרדיט, זה הכול".

"ללא ספק כששר ביטחון מגיע לארה"ב הדבר הכי טבעי שהוא יגיע לוושינגטון ויפגוש שם את המקביל שלו. שר ההגנה האמריקאי לא יטריח את עצמו לטוס לניו יורק ולפגוש את שר ההגנה הישראלי בהנחה שהוא לא מורשה להגיע לוושינגטון. ברור שיש פה נזק, וכל ההתנהלות הזו אופיינית לנתניהו בשנים האחרונות. אני לא יודע ממה נבעה הנסיעה, אני מניח שהפגישות האלה היו תוצר לוואי, לא מטרה ראשית של הנסיעה. אני מניח שיש את התשובה הזו למזכירות הממשלה", סיכם.