יעקב קובי שבתאי
יעקב קובי שבתאיצילום: Gideon Markowicz/Flash90

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי שוחח עם מפקדיו של שוטר מרחב ירקון שנפצע אמש באורח קשה כתוצאה מחפץ שהושלך לעברו במחאת "צדק לרפאל" בתל אביב.

המפכ"ל שמע ממפקדיו של השוטר על רצף האירועים האלימים במחאה שהסתיימו בפציעתם של שישה שוטרים שהיו חלק מכוח אבטחה משטרתי במחאה.

שבתאי אמר: "אנחנו עדים לפציעה קשה של שוטר זה השבוע השני ברציפות דבר שצריך להדליק אצל כולנו נורה אדומה באשר לקלות שבה תוקפים באלימות כה קשה שוטרים שעושים את עבודתם נאמנה. בשבוע שעבר היה נסיון רצח של שוטר ואמש פציעה קשה של שוטר שנזקק לניתוח ופציעה של עוד חמישה שוטרים".

הוא הבהיר: "משטרת ישראל תבוא חשבון עם פורעי החוק שבחרו לעבור החוק ברגל גסה ולפגוע בשוטרים שהכילו את המחאה ושמרו על ביטחונם של המפגינים והציבור כולו בזמן המחאה".

"אני שב ומדגיש כי משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק. אך יחד עם זאת ננהג באפס סובלנות כלפי פורעי החוק ונגיע לכל אחד ואחד מהם כפי שהגענו לחשוד בניסיון הרצח של השוטר בשבוע שעבר", הוסיף.

לסיום אמר: "בשם משטרת ישראל אני מאחל החלמה מהירה לשוטרים שנפצעו ומבטיח כי לא נעבור לסדר היום עד שנביא לדין כל מי שפגע בשוטרים ועבר על החוק".