טרור אבנים בשומרון, ארכיון
טרור אבנים בשומרון, ארכיוןצילום: רויטרס

משפחה יהודית תובעת את המחבל שיידה לעבר רכבה אבנים ובקבוק צבע בהר הזיתים בירושלים בעת שבני המשפחה היו בדרכם לחגיגת בת מצווה לבת.

הערבי נעצר, הואשם בתקיפה ונגזרה עליו חצי שנת מאסר בפועל. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הגיש תביעה אזרחית בשמה של המשפחה כנגד הערבי לבית משפט השלום בירושלים ע"ס 140,000 ש"ח.

כתב האישום שהוגש נגד הערבי מתאר כיצד תקף הערבי את בני המשפחה ממניע גזעני: "ביום 22.6.22 נסעה המתלוננת בדרך הר הזיתים. באותה שעה עמד הנאשם עם חבריו בתחנת אוטובוס סמוכה. בהבחינם במתלוננת נטלו הנאשם וחבריו אבנים ובקבוק צבע, רצו לעבר הרכב ויידו לעברו את האבנים והבקבוק ממרחק קצר. כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו לרכב סדק בשמשה הקדמית וסימני צבע. מעשיו של הנאשם יש בהם כדי לסכן את בטיחותו של הנוסע במטרה לפגוע בו וכן חבלה במזיד ברכב".

עו"ד חיים בלייכר, מנהל מחלקת נפגעי איבה של ארגון חוננו מסר: "אזרחי ישראל הנאמנים עומדים תחת מתקפת טרור איסלאמסטי בלתי פוסקת במטרה למנוע את תקומתו של עם ישראל בארץ אבותיו ובבירתו ירושלים. מעבר לחובה של מדינת ישראל למגר את הטרור ולהחמיר הרבה יותר את הענישה קמים יחד איתנו האזרחים נפגעי העבירה, עומדים על נפשם ופועלים בכלים שיש בידנו כדי לגבות מהאויב ופעיליו מחיר כבד כמה שניתן על מעשיו. אנו נמשיך במאבק הצודק והקיומי של כולנו".