"יו"ר הדואר המודח גם נזקים"
"יו"ר הדואר המודח גם נזקים"צילום: ללא

עו"ד הלל ברק המייצג את שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי פרש את טיעוניו במהלך הדיון היום (חמישי) על הדחת יו"ר הדואר היוצא מישאל וקנין.

עו"ד ברק טען כי "המונח פיטורים פוליטיים לא נשמעו בטיעון היועמ"שית. מדובר בסיפור ענייני של שרים חרוצים שבאו לעבוד ויש להם השגות מקצועיות על תפקוד יו"ר הדואר".

בהמשך הסביר: "גורמי המקצוע היחידים בעניין הדואר הם עובדי משרד התקשורת ואלו העמידו לשר את התשתית העובדתית והראו לשר את הנזקים שגרם יו"ר הדואר המודח. לגורמי המקצוע באוצר וברשות החברות אין מושג בנושא הדואר והם כתבו דברים מביכים".

עו"ד ברק התייחס לעניין ניהול דירקטוריון הדואר בידי היו"ר וקנין וטען: "בן אדם שנעדר מ-4 ישיבות דירקטוריון, ניתן להדיח אותו". בהמשך ביקש לטעון: "הניסיון לתפור לשר קרעי את הניסיון לפגוע בהפרטה רחוק מהעובדה שהשר תומך וקורא להפרטות בשוק".

במהלך הדיון השופט יצחק עמית מתח ביקורת על ההתנהלות: "אגיד מה מטריד אותי. גם אם נתעלם מהמחלוקות העובדתיות – נקודת הפתיחה היא כזו – היו אלפי דירקטורים ובפעם הראשונה אחרי 2000 שנות גלות מפעילים את הסמכות הזאת. על מה אנחנו מדברים? על מישהו שהוא בתפקיד שנה אחת בלבד".

"מבחינתכם, אם מפעילים את הסמכות הזאת בפעם הראשונה אז או שזה צריך להיות קטסטרופלי, או מישהו שאחרי יום אחד ריסק את החברה. כל זה נעשה כשהחברה על סף הפרטה".

שר התקשורת לשעבר יועז הנדל מסר לערוץ 7 על רקע הדיון בבג"צ: "קרעי ואמסלם הם מפא"י החדשה בלי החלק של בוני המדינה. כל חטאו של וקנין הוא שאני מיניתי אותו. במשך שנים השתמש הליכוד בדואר כחצר אחורית של מינויים. המחיר היה מאות מיליוני שקלים מכספי המיסים ושירות גרוע".

"ההנהלה החדשה שאני מניתי הצליחו לראשונה לשנות את הכיוון ולצאת להפרטה, אבל את קרעי ואמסלם מה שמעניין הוא איך למנות עוד חברים. לא מאמין שיש איש ימין ציוני שמביט במעשיהם ולא מתבייש. מבקשים לפטר הנהלה שהצליחה אחרי שנים ארוכות".