חבר ועדת החוץ והביטחון ויו"ר הליכוד העולמי ח"כ דני דנון מתייחס באולפן ערוץ 7 לביקורת סביב העברת שיריוניות לרשות הפלסטינית ולהכחשה המפורשת של ראש הממשלה שלא מדובר בהעברת אמצעי לחימה לפלסטינים.

"אסור לסמוך על הרשות הפלסטינית בשום דבר. ברור לנו, שאם יעבור אקדח או כדור, אנחנו לא יודעים לאן הוא יגיע. לכן, אני חושב שראש הממשלה הבהיר, שאנחנו לא מעבירים שום כלי נשק לרשות הפלסטינית. כרגע מדובר בהעברת כלי רכב ממוגנים, החלטה שהתקבלה בזמן הממשלה הקודמת, ואני מניח גם שיש לחץ אמריקאי. ממשלת ליכוד לא תעביר כדור אחד לידי הרשות הפלסטינית", אומר דנון.

הוא מוסיף, " ראינו את היכולת המוגבלת של הפלסטינים להילחם בטרור והיו מקרים רבים ששוטרים מתוך הרשות הפלסטינית ביצעו פיגועים. לכן אנחנו באים ואומרים שנסמוך רק על עצמנו".

דנון מציע גם פיתרון לטרור הגובר באזור הכפר חווארה לאחר פיגוע ירי נוסף שהתרחש בו השבוע ובו נפצעו שני יהודים באורח בינוני. "התשובה היא מאוד פשוטה - לסגור את החנויות בחווארה. זו החלטה פשוטה שאנחנו צריכים לקבל אותה עכשיו. לא לסגור לנצח אלא למספר חודשים עד להשלמת הכביש העוקף ואז אפשר יהיה לפתוח אותן מחדש. אם לא יהיה מסחר בציר הזה - לצבא תהיה שליטה טובה יותר - וכך הציר יהיה בטוח לנסיעת ישראלים. כל עוד החנויות הללו פתוחות - אנחנו סופגים פיגועים כל יום. אני כבר דורש את זה חודשים וזה לא קורה".

לשאלה לגבי מקום המפגש הצפוי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן והעובדה שהאמריקאים אינם מזמינים את נתניהו לבית הלבן עונה דנון: "עצם קיום הפגישה חשוב מאוד. יש נושאים בוערים על הפרק כמו הנושא האיראני, התעצמות חיזבאללה, וטוב מאוד שהפגישה מתקיימת".

"אני לא רואה חשיבות במיקום. מבחינת התמונה זה אולי נראה טוב יותר בבית הלבן אבל מבחינת המהות אין הבדל כלל. היה רצון אמריקאי להעביר מסר - וקיבלנו אותו. עכשיו צריך לדבר על ההסכם עם האיראנים ועל 16 מיליארד דולרים שהולכים לעבור לאיראן בקרוב וחלק מהסכום הזה יועבר לארגוני טרור וישפיע עלינו. יש הרבה על מה לדבר עם הנשיא ביידן".

להערכתו השיחה בין נתניהו וביידן לא תתמקד ברפורמה המשפטית אלא בסוגיות אחרות. "כאן אנחנו מייחסים חשיבות מאוד גדולה לנושא הרפורמה וזה שואב את החמצן מכל מה שקורה מסביב. אני חושב שלנשיא ביידן יש נושאים אחרים חשובים לדבר עליהם עם נתניהו. נכון שיש לו בעיות עם הממשלה שלנו - אבל פחות בנושא הרפורמה - ויותר בעניין הבנייה ביהודה ושומרון ואנחנו מתמודדים עם זה".