מחאת צדק לרפאל
מחאת צדק לרפאלצילום: Tomer Neuberg/Flash90

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לנוער כתב אישום כנגד קטין יליד שהשליך בקבוק תבערה על שוטרים ומפגינים בהפגנת "צדק לרפאל" בסוף החודש שעבר.

מכתב האישום שהגישה עו"ד רונית חסון עולה כי הקטין הגיע לאזור מרכז עזריאלי בתל אביב, שם התקיימה באותה עת הפגנת מחאה של בני העדה האתיופית, כשבכוונתו להתעמת עם כוחות המשטרה במקום וליידות לעברם בקבוקי תבערה.

לשם מימוש תוכניתו, נסע הקטין על גבי קורקינט חשמלי לתחנת דלק סמוכה, בה מילא שני בקבוקי פלסטיק בדלק. לאחר מכן, חזר למקום ההתקהלות והצטרף למפגינים נוספים, כשהוא עוטה על פניו מסכה.

הקטין ומפגינים התקהלו סביב מספר שוטרים, קראו לעברם קריאות גנאי וכן דחפו ותקפו אותם. החשוד הכה את אחד השוטרים באמצעות אגרופים בפניו, יחד עם מפגינים אחרים. בשלב מסוים, הוא הצית נייר באמצעות מצית והכניסו לאחד מהבקבוקים, תוך שהוא מיידה אותו לכיוון כוחות המשטרה.

הבקבוק פגע בשוטר ובמספר מפגינים ובגדיו של אחד מהם התלקחו באש כתוצאה מהפגיעה והוא נכווה. המפגין הובהל לבית החולים איכילוב, כשהוא סובל מכוויות בדרגה 2 ו-3 בהיקף של כ-15% מגופו, בין היתר בבטנו, בחזה ובגפיו ונכון למועד הגשת כתב האישום עדיין מצוי באשפוז.

כתב האישום מייחס לקטין עבירות של ייצור נשק, נשיאה והובלת נשק, חבלה בכוונה מחמירה ותקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.