השר ניר ברקת נועל את המסחר וזוכה לתשואותדוברות הבורסה לניירות ערך בניו-יורק

שר הכלכלה ניר ברקת זכה הלילה לכבוד מיוחד בבורסה לניירות ערך בניו-יורק (NYSE), כאשר נעל את המסחר באמצעות הצלצול בפעמון האייקוני המסמן את סגירת המסחר בבורסה הגדולה בעולם.

לרגל האירוע נתלו באולם המרכזי של הבורסה עשרות דגלי ישראל בכחול-לבן והנוכחים הריעו לברקת כשלצידו עמדה לין מרטין נשיאת הבורסה בניו-יורק.

ברקת סיפר כי התרגש מהמעמד. "אני גאה לעמוד כנציג של מדינת ישראל בבורסה החשובה והגדולה בעולם ולנעול את המסחר. כפי שאמרתי בפגישה עם ראשי הבורסה, מדינת ישראל היא מוקד אסטרטגי עבוד משקיעים, לאור היתרון המובהק שלנו בתחום הטכנולוגי בו טמון העתיד הכלכלי של העולם".

"כמשקיע לשעבר אני אומר לכל המשקיעים באמריקה - השקעה בישראל היא ההשקעה הטובה ביותר שניתן לעשות. מי שישקיע בישראל ירוויח בענק", הוסיף.

השר ברקת עם נשיאת הבורסה בניו יורק
השר ברקת עם נשיאת הבורסה בניו יורקצילום: דוברות הבורסה לניירות ערך בניו-יורק

הבורסה לניירות ערך בניו יורק, היא הבורסה לניירות ערך הגדולה ביותר בארצות הברית ובעולם בשווי החברות הכולל, והשנייה בגודלה במספר החברות הנסחרות בה אחרי בורסת נאסד"ק.

נכון לשנת ,2022 נסחרות בבורסה של ניו יורק 2,400 חברות בעלות שווי כולל של כ-30 טריליון דולר. 28 מתוך 30 החברות שמרכיבות את מדד דאו ג'ונס (החברות הציבוריות הגדולות ביותר בארצות הברית), נסחרות בבורסת ניו יורק. כמחצית מהיקף המסחר נערך באופן ממוחשב. בבורסה הניו יורקית נסחרות קרוב ל-100 חברות ישראליות.