ניידת משטרה בניו יורק
ניידת משטרה בניו יורקiStock

הילדה שרלוט סנה בת ה-9, שעל פי החשד נחטפה בזמן טיול קמפינג עם משפחתה במדינת ניו יורק שבארה"ב, נמצאה הלילה (שלישי) כשהיא בריאה ושלמה.

המשטרה המקומית מסרה כי הילדה במצב בריאותי טוב וכי נעצר חשוד במעשה, קרייג נלסון רוס, בן 47. חקירת המקרה נמשכת.

מושלת ניו יורק, קאת'י הוקול, כתבה בחשבון הטוויטר שלה לאחר הודעת המשטרה: "הבטחתי להוריה של שרלוט שנחזיר אותה. אני שמחה מאוד מהחדשות האלה".

הוקול סיפרה ביאיון ל-CNN כי הוריה של הילדה קיבלו מכתב דרישת כופר, שעליהן הופיעו טביעות אצבע. אלה נמצאו במאגר המשטרתי - והובילו למעצרו של החשוד בהיעלמותה.

שוטרים מיחידות מיוחדות של משטרת ניו יורק שקיבלו את מיקום ביתו של החשוד יצאו אליו ועצרו אותו לאחר מאבק קצר. בתוך ארון בביתו נמצאה הילדה.

יותר מ-100 בני אדם ו-75 בלשים לקחו חלק בחיפושים אחר סנה, שנעלמה בשבת כשיצאה לרכב על האופניים שלה. הילדה, כך אמרה המשפחה, נעלמה בזמן קמפינג משפחתי ויצאה לרכיבה עם חברים שחזרו למתחם.

הילדה בחרה להישאר ל"עוד סיבוב אחד לבד" והבטיחה שתחזור מיד אחריו. רבע שעה אחרי שלא חזרה, במשפחה הבינו שמשהו קרה ופתחו בחיפושים אחריה. לאחר שמצאו את אופניה מונחים על אחד משבילי האופניים בפארק הוזעקה המשטרה.

המשטרה המקומית הפעילה התרעת חירום מיוחדת בשל ההיעלמות משום שהניסיון הראשוני לאתר עקבות שינסו לשפוך אור על המקרה לא צלח והתגבר החשש שהילדה נחטפה.