יוסי דגן ברכישת הנשקיםדוברות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חתם עסקה לרכישת מאות כלי נשק ארוכים מסוג "ערד", נשק מובחר המשמש את הימ"מ ויחידות העלית בצה"ל.

המהלך התאפשר לאחר בליץ שקיים דגן בשלושת הימים האחרונים בין ידידי השומרון בחו"ל, ולאחר מיפוי הצרכים בישובים ובתיאום עם צה"ל וכוחות הבטחון.

200 רובי הסער הראשונים נרכשו מחברת IWI (תע"ש לשעבר) ובימים הקרובים ירכשו עוד כלי נשק ואמצעי לחימה ומיגון.

דגן ציין כי ידידי השומרון ברחבי העולם פתחו את ליבם ואת כיסם, והבטיחו כי יתרמו לפרוייקט תגבור הבטחון בישובי השומרון, בסך מליוני שקלים. בין השאר תרמו לרכישת הנשק ואמצעי הלחימה, ידידי השומרון מניו יורק, מיאמי, קנדה ופריז, וכן קואליציית "אחים לעורף" של הציבור החרדי.

במקביל, המועצה האזורית שומרון פועלת לתגבור הישובים בציוד מתאים לתרחישים השונים, להרחבת כיתות הכוננות בישובים. לעידוד אימונים של כיתות הכוננות ולשיפור מרכיבי הבטחון בישובים תוך קיום הערכת מצב בטחונית מדי יום במסגרת מטה המל"ח שנפתח ופועל באופן רציף.

המועצה האזורית שומרון יכולה לרכוש נשק בשל היותה "מפעל ראוי" כמו כלל הרשויות בארץ. במקביל לגיוס התרומות מחו"ל המועצה פעלה קבל אישור חריג מהמשרד לביטחון לאומי לרכישת הכמות הגדולה הזו של רובים והשר לביטחןן לאומי איתמר בן גביר נרתם לזרז את האישורים, כדי שעסקת רכישת הנשק תוכל לצאת לפועל באופן דחוף.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר: "רכשנו היום מאות רובי 'ערד', נשק מובחר, המשמש את הימ"מ ואת היחידות המיוחדות, לטובת תגבור כיתות הכוננות בשומרון. עשינו זאת באמצעות ידידי השומרון בארצות הברית, בקנדה ובצרפת, שבשנים האחרונות אנחנו עמלים על חיזוק הקשר איתם - הן בהגעה למפגשים, הרצאות וכנסים במדינותיהם והן בהבאתם לשומרון, כדי לסייר ולהתחבר. כעת ידידי השומרון ברחבי העולם פותחים את ליבם ומסייעים לנו להגן על יישובי השומרון".

"הרובים יגיעו באופן מיידי לכיתות הכוננות, והפעלתם תהיה בתיאום מלא ובהנחיית צה''ל, יחד עם רכזי הישובים ואגף הביטחון במועצה האזורית שומרון, למען הגנה על ביטחון אזרחי השומרון וכלל מדינת ישראל. אנחנו במלחמה. אני מבקש לשלוח תנחומים לכל משפחות הנופלים ברחבי הארץ ובכללם הלוחמים היקרים והקצינים מהשומרון, יחד עם כל אזרחי ישראל שנפגעו מהמתקפה הברברית הזאת. יש לנו משימה, ואנחנו נעמוד ביחד ונגן על השומרון ועל כל מדינת ישראל כי עם אחד אנחנו".

בתמונה: יוסי דגן ומנכ"ל IWI תא"ל (מיל) חיים רובין חותמים
בתמונה: יוסי דגן ומנכ"ל IWI תא"ל (מיל) חיים רובין חותמיםצילום: עצמי

עוד אמר: "בעת הזו אנו נדרשים לאחדות גדולה של אמונה, נחישות ואורך רוח. אנחנו נחושים לעשות זאת גם בשומרון וגם בכל המדינה. אנחנו כאן כדי לנצח ולהחזיר את הכבוד הלאומי, את ההרתעה ולהגן על התושבים שלנו, בכל מקום במדינת ישראל. אנחנו דרוכים לכל תרחיש יחד עם הצבא כדי לסייע בהגנה על עם ישראל, ולהגיע להכרעה. בעזרת ה' אנחנו ננצח".

מנכ"ל תעשיות נשק לישראל IWI תא"ל במיל' חיים רובין עמד על חשיבות הסיוע לשומרון: "משפחת IWI מסייעת גם לתושבי שומרון, כמו לאזרחי מדינת ישראל בכלל. אני מאחל מפה, לכל הפצועים החלמה מהירה ושולח את תנחומי לכל משפחות ההרוגים במדינת ישראל. אנחנו ננצח בזכות האמונה והנחישות ביכולות שלנו בעזרת השם".