לאחר סיור במחנה יפתח בזיקים, נשא שר הביטחון יואב גלנט הצהרה בגבול עזה. "ראיתי, תחקרתי, למדתי את האירועים שהיו פה לאורך הימים האחרונים ובמיוחד בשבת ה-7.10", אמר גלנט.

"מה שראיתי פה זה גילויי גבורה של חיילות, של חיילים, של אזרחים ואזרחיות, כל האנשים האלו ביחד הגנו בגופם על מדינת ישראל והקנו חיים לתושבים שנמצאים קצת יותר רחוק, בערים וביישובים האחרים".

בהמשך, אמר: "יש פה מלחמה שהיא מלחמת בני החושך בבני האור. אנחנו נמצאים בקצה של תרבות שלא מקבלת את הקיום שלנו כאן, פראי אדם, חיות טרף, שרצחו את החיילות והחיילים שלנו, את הילדים שלנו, את האזרחים שלנו. הלוחמים כאן ביחד עם החברים שלהם, ביחד עם חיל האוויר, עם המודיעין ואנשי חיל הים, יחסלו את ארגון החמאס".

"זאת תהיה מלחמה עצימה, זאת תהיה מלחמה קטלנית, זאת תהיה מלחמה מדויקת, והיא תהיה מלחמה שתשנה את המצב לתמיד" קבע השר, והוסיף: "אנחנו כולנו, בליבנו, עם בני המשפחות השכולות ואלה שמחפשים את יקיריהם. אנחנו עושים כל מאמץ על מנת לאתר אותם גם במורכבות הגדולה הזאת".

לסיום, הודה על התמיכה האמריקנית בישראל: "הבוקר פגשתי 5 סנטורים בכירים, בראשותם של שניים מהמובילים, צ'אק שומר ומיט רומני, מבכירי הסנטורים בארה"ב, הם באו בשביל לומר לנו: "הנשיא, הפנטגון, שר ההגנה ואנחנו כל חברי הסנאט והקונגרס ניצבים עם מדינת ישראל, אנחנו משחררים את כל החסמים אם יש, אתם תקבלו כל תחמושת שצריך, כל ציוד שצריך, אתם נלחמים את מלחמתה של ישראל, את מלחמתו של העם היהודי, אבל גם את המלחמה של התרבות העולמית, המערבית והחופשית, ואתם גם נלחמים בשמם של הכוחות הליברליים, הנורמליים בעולם".