חבר הכנסת אלמוג כהן מספר על הימים הלא פשוטים שעוברים לא רק על העם כולו אלא גם עליו באופן אישי כמי שחברים קרובים לו נפלו בקרבות על הגנת יישובי העוטף מול מתקפת החמאס.

"החיים חזקים מהכול. אנחנו במלחמת קיום על עתיד מדינת ישראל עתיד האומה וחשוב שנהיה ממוקדים במטרה, השמדת חמאס וגרורותיו הנאציים", אומר ח"כ כהן בראיון לערוץ 7 ומסביר את משמעות מטרותיה של המלחמה:

"אני לא טקטיקן אלא אסטרטג. הקימו מנהלת תקומה למרות שהפצע עדיין מדמם, אבל אם רוצים תקומה אמיתית השלב הראשון בין השלבים חייב להיות אחדות אז הכרעה, כלומר שלא משנה כמה גדרות או חיילים יהיו, אנשים לא יחזרו לבתים שלהם, כי איבדנו אנשים יקרים, חווינו טראומות שמאז הנאצים לא חווינו. אם רוצים לשקם את אזור הנגב והעוטף חייב להיות פתרון קבע והמשמעות היא נעלי חיילים על הקרקע, מה שמבטיח שליטה על האזור. כל דבר אחר לא יתקבל".

לדבריו מה שיובל לתחושה שניתן לשוב לבתי הישובים בעוטף הוא ההבנה שאין אויב מעבר לגדר. "כל עוד יש אויב מעבר לגדר לא נוכל לשקם. אנחנו כישראלים מנסים לעגל פינות אבל אין כאן עיגולי פינות. צריך קודם כל להשמיד את החמאס ואז נקבל אינדיקציה איך אנחנו כמדינה נפעל למימוש חזון בן גוריון, אבל התנאי הראשוני הוא שלא יהיה שם שום אויב. שפיכת מיליונים הם לא העניין".

"ישראל בשעת מבחן והמבחן הוא להרוג כמה שיותר נאצים, לחסל אותם, אחרת לא נוכל ליישב את עוטף ישראל", קובע חבר הכנסת כהן.

לשאלה הנשאלת שוב ושוב, כיצד הגענו למצב קשה שכזה, לליקוי מאורות שכזה, אומר חבר הכנסת כהן כי הוא בניגוד ללשעברים כאלה ואחרים, הוא עצמו חי את התקשורת של האויב, קורא מאמרים ולומד אותם, מבין את שפת האויב, "ולכן אותי אי אפשר לערבב, ואמרתי כל השנים שכל הפרדיגמה הזו שכלכלה ופרנסה ותעשייה יהיו הפתרון, זה חארטה בפיתה. המזרח התיכון הוא ג'ונגל ובג'ונגל מי שממצמץ ראשו נערף ומופרד מגופו. זה מה שקרה לנו ולמזלנו המכה לא הייתה אנושה. בזכות גיבורים, אזרחים וחיילים, מנענו איום קיומי על מדינת ישראל. יש כאן נאצים שרוצים לשחוט את הילדים שלי ואת הילדים שלך. הם לא יעצרו לרגע", משוכנע כהן.

בהתייחס לסוגיית החטופים והקריאות לעסקת 'כולם תמורת כולם', אומר כהן כי הוא גזר על עצמו שתיקה בנושא פוליטי מאז החלה המלחמה וזאת עד להכרעה ולתקומה, אך בנושא החטופים הוא סבור כי כל מה שאינו מוכוון מטרה לאחדות העם פוגע בניצחון.

"לגבי החטופים, במערב ככל שתילחם חלש יותר הסיכוי לשחרר את החטופים גבוה יותר. במזרח התיכון, ככל שתילחם חזק יותר הסיכוי לשחרר את החטופים גבוה יותר. לכן כרגע צריך להמשיך בכל הכוח וחזק", אומר כהן הרואה בעצם אירועי השבעה באוקטובר הוכח לעיקרון זה.

"לצערי גם היום אותה פרדיגמה שרויה בקבינט המלחמה. מנסים לדבר על הומאניות. על מה מדובר? אם לא היינו שם הם היו ממשיכים לבאר שבע ותל אביב וכשהם היו שוחטים את הילדים הם לא היו שואלים למה אבא שלהם הצביע", אומר ח"כ כהן.

הדרך להכרעה, אומר כהן, ידועה היטב לצבא, ואם לשם כך יש להעביר את התושבים דרומה הצבא יידע כיצד לעשות זאת. "כל עוד אנחנו ממצמצים האשראי העולמי והציבורי נגמר לנו, ומה שיקרה הוא שיהיו לנו 239 גלעד שליטים. נאמר להם שכל עוד החטופים לא מגיעים למעבר ארז או למעבר רפיח מושמדת שכונה. אל תחפשו פתרונות אחרים. הם לא יבינו אותנו. כל יום שהחטופים אצלם שכונה צריכה להיות מושמדת על יושביה, ואם מישהו רוצה לקרוא לי אכזרי, שיקרא לי כך, אבל כל מי שיגיד את זה לא היה באותה שבת ארורה בעירי האהובה אופקים".

הדרך לאחדות ארוכת טווח בישראל היא לטעמו של כהן פשוטה, להתבונן כל אחד בילדיו שלו כשהם ישנים ולאחר מכן להתבונן בתמונות הילדים החטופים ולהבין שגם ילדיו שלו יכולים היו להיות באותו מצב. די בכך כדי להחזיר את תחושת האחדות לעם.