שוטרים בגרמניה
שוטרים בגרמניהiStock

שעות ספורות לפני שאמור היה להיכנס לתפקידו כחבר הפרלמנט החדש של מדינת בוואריה ולקבל חסינות מפני העמדה לדין, משטרת גרמניה עצרה פוליטיקאי ממפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" בחשד להשתייכות לארגון נאצי.

דניאל הלמבה, 22, נעצר ביום שני בבוקר לאחר שהשכנים התלוננו כי הם שומעים צעקות "זיג הייל" מגיעות ממועדון הסטודנטים "מסדר טאוטוניה פראג" בו היה חבר.

נגד הלמבה הוצא צו מעצר ביום שישי האחרון אך הוא נמלט ממקום מגוריו, וביום שני בבוקר הוא נתפס באזור העיר שטוטגרט.

בפשיטה שביצעו השוטרים על חדרי "מסדר טאוטוניה פראג" בו היה חבר הלמבה, הם מצאו גם סמלים ומוצגים נאציים האסורים על פי החוק בגרמניה.

"השוטרים החרימו חומר אסור, והפשיטה אימתה את האשמות השכנים", נמסר בהודעת המשטרה הגרמנית. יחד עם הלמבה נעצרו עוד ארבעה חברים במסדר הניאו-נאצי, והם נמצאים בחקירה.

הלמבה נבחר לפרלמנט של מדינת בוואריה בבחירות המקומיות שהתקיימו ב-8 באוקטובר, לאחר שמפלגתו "אלטרנטיבה לגרמניה" זכתה להצלחה וסיימה עם 14.6 אחוזים.

הוא נחשב לחבר הפרלמנט הצעיר ביותר אי פעם בפרלמנט הבווארי, והיה אמור להיכנס לתפקידו ביום שני אחר הצהריים ולקבל חסינות מפני העמדה לדין.

עורך דינו של הלמבה, דוברבקו מנדיץ', דחה את ההאשמות כי הפוליטיקאי השתמש בקריאות "זיג הייל" ובסמלים נאציים, ואמר כי "אין אמת" בהאשמות.