צבי סוכות
צבי סוכותצילום: ערוץ 7

במסגרת שינויים של חברי הוועדות מטעם הציונות הדתית, חבר הכנסת צבי סוכות מונה לתפקיד יו"ר ועדת המשנה לענייני יו"ש.

מאוחר יותר, הגיב סוכות בריאיון לערוץ 7 לביקורת בשמאל: "אני רואה שכל מיני גורמי שוליים בשמאל הקיצוני מתעסקים כעת בפוליטיקה קטנה, אני בהלם מהדבר הזה, אנחנו לא עסוקים באף פוליטיקה, אין ימין ושמאל בישראל".

"אני מודה ליו"ר המפלגה שלי בצלאל סמוטריץ' וליו"ר הועדה יולי אדלשטיין על המינוי הזה אני חושב שדווקא בעת הזו אני יכול לדאוג למצב הביטחון ביו"ש, לדאוג לתושבים. בסוף אני גם תושב יהודה ושומרון אז כנראה אני יותר מתאים ממירב מיכאלי".

לצד זאת, ח"כ רוטמן יעבור לוועדת הכנסת, ח"כ מיכל וולדיגר תצטרף לוועדות הרווחה, הבריאות, והפנים והגנת הסביבה, וח"כ סוכות יהיה חבר בוועדת חוץ וביטחון.

יו"ר הקואליציה אופיר כץ אמר: "אבקש להודיע על חילופי אישים בוועדות הכנסת, מטעם סיעת הציונות הדתית, כמפורט להלן: בוועדת הכנסת, במקום חבר הכנסת צבי סוכות יכהן חבר הכנסת שמחה רוטמן; בוועדת החוץ והביטחון, במקום חבר הכנסת משה סולומון יכהן חבר הכנסת צבי סוכות; בוועדת העבודה והרווחה ובוועדת הבריאות, במקום חבר הכנסת צבי סוכות תכהן חברת הכנסת מיכל וולדיגר; בוועדת הפנים והגנת הסביבה, במקום חבר הכנסת אוהד טל תכהן חברת הכנסת מיכל וולדיגר".

השינויים הם בעקבות התפטרותה של ח"כ וולדיגר מתפקידה כסגנית שר האוצר, ומינויו של ח"כ סולומון לתפקיד סגן יו"ר הכנסת בשבוע שעבר.

ח"כ צבי סוכות אמר: "לוקח על עצמי את תפקיד יו"ר ועדת המשנה לענייני איו"ש כדי לדאוג לביטחון האישי של תושבי יו"ש, ולפתח כמה שרק נוכל את ההתיישבות. בעזרת ה' נעשה ונצליח".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, תקפה "מי שצריך עוד הוכחה למה אסור לחכות וצריך להחליף את נתניהו עכשיו - נתניהו קיבל את ההחלטה למנות את צבי סוכות ליו"ר ועדת משנה של ועדת חוץ וביטחון לענייני איו"ש.
‏זאת למעשה החלטה להאיץ את הפיצוץ באיו"ש, ממנו מזהירים כל ראשי מערכת הבטחון, לפתוח זירה נוספת ולפגוע במלחמה בחמאס", כתבה.

"‏סוכות הוא אחד האנשים המסוכנים בישראל: גזען, פירומן, תומך טרור ויעד של השב"כ ונתניהו כמו נתניהו נותן לפירומן לשמור על 700 ליטר דלק. צבי סוכות הוא אדם שלקח את הילדים שלו לתצפת על פוגרום של יהודים בפלסטינים. הוא האדם שבגלל ההתפרעויות שלו, הסיטו גדודים מהדרום לאיו"ש ולא היו מספיק כוחות ביטחון כדי לשמור על העוטף ב 7/10 בשבת השחורה. מדובר באדם שחלומו הרטוב זה לדרדר את ישראל לזירה נוספת באיוש. זוהי החלטה מסוכנת שמדגימה שוב כמה נתניהו מסוכן לישראל".

ארגון קול רבני לזכויות אדם שיגר מכתב לשר בני גנץ ודרש ממנו לפעול בדחיפות לעצירת מינויו של חה"כ צבי סוכות: "מינוי איש עוצמה יהודי הכהאניסטית, שבנה קריירה על רדיפת אלופי צה"ל - יריקה בפרצופה של החברה הישראלית המדממת, וסכנה מיידית לשלומם של תושבי הגדה הפלסטינים", נכתב שם.