הבית הלבן טוען כי רשת "פוקס ניוז" קראה לאלימות נגד ערבים ומוסלמים, וחייבת להתנצל בפני צופיה.

במהלך התוכנית הפופולרית The Five ששודרה ביום רביעי, נשא המנחה הבכיר של הרשת, ג'סי ווטרס, נאום זועם נגד האלימות שמפעילים חלק מחברי הקהילה המוסלמית בארה"ב ובעולם וטען כי "נמאס לנו מהם".

במונולוג הארוך שלו אמר ווטרס כי "אם אתה ערבי אמריקאי במדינה הזו, ואתה קורע פוסטרים של בני ערובה יהודים, בני ערובה אמריקאים - לא. לא, לא, לא. מישהו הולך לקבל אגרוף בפנים".

הוא הוסיף "אני רוצה לומר משהו על ערבים אמריקאים ועל העולם המוסלמי. אנחנו, וכאשר אני אומר 'אנחנו' אני מתכוון למערב ולטכנולוגיה המערבית, יצרנו את המזרח התיכון. הפכנו אותם לעשירים. הוצאנו את הנפט הזה מהאדמה, הצבא שלנו מגן על כל משלוחי הנפט האלה שטסים מסביב לעולם, מה שהופך אותם לעשירים. אנחנו מממנים את הצבא שלהם. אנחנו מכבדים את המלכים שלהם. אנחנו הורגים את המחבלים שלהם. בסדר? אבל נמאס לנו מהם. נמאס לנו מהם".

בתגובה לדברים שעוררו סערה אמר סגן מזכיר העיתונות בבית הלבן, אנדרו בייטס, כי רשת "פוקס" חייבת להתנצל בפני הצופים על האמירות האנטי-מוסלמיות של ווטרס. "דבריו של ווטרס בלתי מתקבלים על הדעת. פוקס ניוז חייבת התנצלות לכל צופה על המתקפה המחליאה הזו על הזכויות והכבוד של חבריהם אמריקאים".

זו לא הייתה הפעם הראשונה שג'סי ווטרס נושא נאום זועם נגד הערבים. זמן קצר לאחר המתקפה הרצחנית של חמאס ב-7 באוקטובר, הוא אמר: "אני לא אוהב איך שאנשים מנסים להבדיל בין הפלסטינים לחמאס. בעיני, אני רואה אנשים עם רובים. זה חמאס. האנשים בלי הרובים הם הפלסטינים. הם מאמינים באותו דבר. הפלסטינים בחרו בחמאס לנהל את ממשלתם. בסקרים עולה כי כולם אוהבים להרוג יהודים. זה באמנה שלהם. הם אומרים שהם מאמינים בפיגועי התאבדות".