דני דנון עם סקוט מוריסון ובוריס ג'ונסון
דני דנון עם סקוט מוריסון ובוריס ג'ונסוןצילום: דוברות

חבר הכנסת דני דנון, לשעבר שגריר ישראל באו"ם, מארח היום (ראשון) את ראש ממשלת בריטניה לשעבר בוריס ג'ונסון וראש ממשלת אוסטרליה לשעבר סקוט מוריסון שהגיעו לביקור הזדהות עם ישראל.

השנים הגיעו לביקור בזק במהלכו יבקרו בבית החייל בירושלים וייפגשו עם חיילים בעלי אזרחות בריטית ואוסטרלית המשרתים בצה"ל ולוקחים חלק במאמצי המלחמה, ועם בני משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהן במתקפת הטרור שביצע החמאס.

השניים ייפגש גם עם נשיא המדינה יצחק הרצוג ומשם ימשיכו לסיור בקיבוץ בארי שספג את המכה הקשה ביותר בטבח המזעזע שביצע חמאס ובעיר אשקלון.

לקראת תום ביקורם הם ייפגשו עם עם מתנדבים אזרחים במרכז הסולידריות האזרחית של ער"ן, שם מרכזים את המאמצים לתמוך בצרכיהם של תושבי הדרום.

בוריס ג'ונסון, אמר: "אני אסיר תודה שח"כ דני דנון הזמין אותנו להגיע לכאן היום ומאמין שזה חשוב וחיוני שאנחנו - המאמינים בזכותה של ישראל להגן על עצמה - נעשה כל שביכולתנו בזמן הזה כדי להראות את תמיכתנו מול התקפות אכזריות ובלתי אנושיות כנגד חפים מפשע ולהדגיש כי מול זוועה בקנה מידה בסדר גודל הזה לממשלה אין ברירה אלא להגן על עם ישראל".

ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר, סקוט מוריסון, הוסיף: "אני שמח על ההזדמנות להצטרף לראש הממשלה לשעבר ג'ונסון להגיע לישראל ולהפגין סולידריות עם העם ומדינת ישראל והקהילה היהודית ברחבי העולם. זו הזדמנות להבין ממקור ראשון מה קורה בשטח, לכבד את אלה שנהרגו, להראות תמיכה לאלה שסבלו וכעת עוסקים בסכסוך הנורא הזה ולדון כיצד להתקדם".

דני דנון סיכם: "את הזוועות שעשו פעילי הארגון הנאצי חמאס חייבים להכיר בכל העולם. אני רוצה להודות לבוריס ג'ונסון וסקוט מוריסון על שהגיעו לבקר בישראל ולהפגין הזדהות ותמיכה בזמן המלחמה החשובה לחיסול חמאס. הביקור הזה מחזק את הלגיטימציה הבינלאומית של ישראל במלחמתה בחמאס. כמו כן הביקור מעיד על תמיכתם האמיתית בישראל. היום הוכחתם שאתם ידידי אמת של מדינת ישראל והעם היהודי".