מאיר חביב
מאיר חביבצילום: רויטרס

כמאה חברים בפרלמנט הצרפתי צפו בסרט הזוועות שהוכן על ידי דובר צה"ל מתוך התיעוד שתיעדו המחבלים עצמם בעת ביצוע הטבח ביישובי העוטף.

בין הנוכחים בהקרנת הסרט היה גם חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב עמו שוחחנו על המראות הקשים ועל תגובות חבריו לפרלמנט.

"דממה", מתמצת חביב במילה אחת את התגובה המיידית של הפרלמנטרים הצרפתים למראות. "היו דברים שהשכל האנושי לא יכול לדמיין, אבל זה קרה. בשואה היו תמונות והיום יש סרטים שמראים את האירועים דקה אחרי דקה", הוא אומר ומגדיר את הזוועה כ"פי עשר" מהמראות המזוויעים שנותרו מהשואה.

לזאת הוא מוסיף ומעיר כי ישנם בפרלמנט הצרפתי כמה חברים מהשמאל שהכחישו את האירועים. אחד מהם טען בראיון לתקשורת בטוניס שצה"ל הוא שהרג נשים בהריון: "תבעתי אותו דרך המשפט הצרפתי כמכחיש שואה ומגן על טרור", מספר חביב ומוסיף כי אותם אנשי שמאל שניסו להכחיש את האירועים מנסים לתקן את דבריהם אחרי הצפייה ואומרים כי אכן הדברים היו, אך אירועים שכאלה קורים גם אצל הפלשתינאים.

"היה חשוב מאוד לעשות את זה. אני לא מצפה לשום דבר", אומר חביב בהתייחס להשלכות מדיניות שאולי יהיו לחשיפת הדברים בעולם. "ישראל צריכה לעשות את שלה ולא להסתכל על העולם. חשוב לעשות הסברה וזה מה שאני מנסה לעשות, אבל בסוף זה לא יעזור. עשרות אלפי מפגיני שמאל בצרפת ומנהיגים שהגיעו לצרפת קוראים 'מוות לישראל' ו'פלשתין תהיה חופשית מהנהר ועד הים' וש'ישראל רוצחת' אחרי שהרגו לעם ישראל 1200, צריך כוח וקיר ברזל כמו שאמר ז'בוטינסקי".

"אנשים אומרים שנתנו לנו את ישראל אחרי השואה אבל זה לא נכון. הציונות קיימת 2000 שנה והציונות החדשה מאז המאה ה-19, אבל אם הייתה מדינת ישראל לא הייתה שואה, ועכשיו יש מדינה יהודית אחת ויחידה בעולם, ולכן תעשו את מה שצריך לעשות. זה לא עניין של שטחים והתנחלויות, אלא רק עניין של האיסלאם הקיצוני שרוצה מדינה במקום ישראל ולא על יד ישראל", אומר חביב המשוכנע ש"כל אדם שפוי במדינת ישראל צריך לחשוב ככה. אין לנו ברירה אחרת".

"הרי ראינו שגם הכי שמאלנים בקיבוצים, שהאמינו בתוכם בדו קיום שילמו על חייהם. הם לא הבחינו בין ימין ושמאל, דתיים וחילוניים, וגם לא בין יהודים לתאילנדים. אלו חיות אדם וצריך להיות חזקים", הוא אומר.

על קביעתו של ראש הממשלה, נתניהו, ולפיה אם ישראל לא תנצח הטרור הדאעשי של האיסלאם יגיע לאירופה, קובע חביב כי צודקים דבריו של נתניהו וכבר בשנת 2012 הוא עצמו הזהיר אחרי הפיגוע בטולוז כאשר קבע שמדובר בנורה אדומה שתלך ותתפתח הלאה, ואכן בהמשך מוסלמים רצחו שוטרים והמשיכו הלאה גם לרצח עיתונאים. בהקשר זה הוא מזכיר את רצח הפרופסור לפילוסופיה לפני שבועות אחדים.

עוד מזכיר חביב את פיגועי ה-13 בנובמבר 2015 בפריז, פיגועים שהחלו בתיאטרון טאקאלן ובהם נרצחו 130 בני אדם. "מה שקרה בישראל הוא טאקלאן פי עשרים ביחס לגודל של ישראל. ומה עשו אחרי הטאקאלן? הרסו את דאעש במוסול ובסוריה ו-12 או 13 אלף בלתי מעורבים נהרגו. מישהו אמר על זה משהו? ושם לא נכנסו קרקעית, אלא רק פוצצו".

חביב משוכנע שהשתיקה היחסית מכיוונו של הממשל בצרפת נובע מהחשש מהמיעוט המוסלמי: "הטיפול לא נכון. צריך להגיד לקהילה המוסלמית את האמת. אם הם רוצים להתאקלם בתרבות של צרפת, ברוכים הבאים. אין בעיה. צרפת קלטה הרבה מהגרים מפולין, איטליה, ספרד, פורטוגל ואפילו צפון אפריקה, אבל להתאקלם זה לקבל דינא דמלכותא ולא לשאוף להחיל את השריעה בצרפת".

חביב מזכיר כי בין החטופים יש שמונה אזרחי צרפת ובין הנרצחים ארבעים אזרחי צרפת, ועם זאת בהפגנות ההמוניות ברחובות צרפת מגדירים את ישראל כרוצחת ואיש אינו מדבר על החטופים והנרצחים, רק משום שהם יהודים.

עוד נשאל חביב אודות החלטת הפרלמנט הבלגי שלא להקרין את סרט הזוועות בטענה שמדובר בתעמולה. "זו בושה וחרפה כי עבור בלגיה זה כבר מאוחר מדי. בבלגיה מי שרוצה להיבחר חייב את הקולות של המוסלמים וזו הבעיה. בצרפת השמאל הקיצוני המרקסיסט הפך לפרו איסלאמי רק בגלל שזו הדרך היחידה להיבחר, וזה כבר קורה בעוד מדינות, אבל בעזרת ה' נמשיך וננצח את המלחמה הזו".