קיבוץ כפר עזה
קיבוץ כפר עזהצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

שר החוץ אלי כהן גינה היום בצהריים (רביעי) את החלטת נשיאת הפרלמנט בבלגיה שלא להקרין את סרט הזוועות של דובר צה"ל.

"החלטת נשיאת הפרלמנט של בלגיה אליאן טילוקוס שלא להציג בפרלמנט את סרט הזוועות היא עצימת עיניים לנוכח פשעי המלחמה והפשעים נגד האנושות שביצע החמאס", כתב כהן.

"לא מדובר בסרט תעמולה, אלא בסרט המורכב מצילומי המחבלים עצמם בזמן שהם רוצחים אזרחים ישראלים ללא הבחנה".

עוד תקף כהן: "עצימת עיניים מול פשעי החמאס היא התעלמות מהזכות של ישראל להגן על עצמה מול ארגון טרור הגרוע מדאעש. החמאס הוא האשם היחיד במלחמה שפרצה בה מגנה מדינת ישראל על אזרחיה וניצבת בחזית העולם המערבי מול הטרור הרצחני".

מוקדם יותר דווח כי שגרירת ישראל בבלגיה, עדית רוזנצוויג אבו, ביקשה להקרין את סרט הזוועות של צה"ל בפני חברי הפרלמנט הבלגי, אולם נשיאת הפרלמנט דחתה את בקשתה לאחר שחלק מראשי המפלגות הטילו וטו על קיום ההקרנה.

ווטר דה ורינט, מטעם מפלגת הירוקים, הטיח בשגרירה: "יש היום יותר מ-4,000 ילדים מתים בהפצצות, כמה עוד ימותו לפני שתגיבי? מנהיגים פוליטיים מסוימים בישראל מדברים על טיהור אתני ורצח עם. חיסול מנהיג חמאס תוך הרג של 100 אזרחים הוא שערורייה למדינה כמו ישראל. מדובר בפשעי מלחמה. אתם מפציצים בתי ספר, מסגדים ואנשים שעובדים עבור האו"ם".

בארגון ידידי ישראל בבלגיה הגיבו "מעניין שנשיאי הפרלמנט לא התקשו להגיע לקונצנזוס לארח בשנה שעברה תערוכת צילומי תעמולה של הפלסטינים שקשורה לטרור. בושה על הצביעות של נשיאי הפרלמנט שחולשתם אפשרה את העלבון הזה בשנה שעברה, וחוסר עמוד השדרה שלהם לא הצליח לכבד את הנרצחים השנה".