צוף אשחר, רעייתו של הרב נערן אשחר ז"ל שנפצע באורח אנוש בתאונה מבצעית במהלך המלחמה ונפטר מפצעיו, סיפרה על התעקשותו להתגייס בראיון לרשת 13.

"נערן חיכה לתרום כיליה הרבה שנים. בגלל שהוא שמע שזה יגרום לכך שלא יוכל לצאת למילואים - הוא דחה את התרומה. בשלב מסויים הוא החליט ללכת על זה בתקופה שיכולתי לעזור לו ולהיות לצידו בחודשי השיקום. היה אסור לו להרים אפילו את הילדים בזמן הזה. בשמחת תורה התקשר המפקד שלו. לא היו שאלות. הוא שידור שמחה וחוסן כלפי הילדים", שיתפה אשחר.

"הוא התקשר לרופא שלו, שהסתבר שהיה מ"פ בשיריון, ואמר לו שהוא יכול לצאת והוסיף: 'אני מקנא בך, הייתי רוצה להיות בקרב - אני הייתי לוקח אותך בלי שום בעיה'. זה הרגיע את שנינו כי נערן חשש שיגיע מצב שיצטרך לחלץ פצועים וכוחותיו לא יעמדו לו".

כשנשאלה על שיחתה האחרונה עם נערן ז"ל ענתה: "זכינו לאפטר ביום חמישי, כשביום ראשון הייתה התאונה. הוא הגיע, הספקנו לסוף את הילדים מהגן, אני הרגשתי שזו תחושה שמימית. שכל שעה הייתה כמו חיים ממש".

צוף אשחר (במרכז) בהלוויה
צוף אשחר (במרכז) בהלוויהצילום: אריה לייב אברמס, פלאש 90

על פציעתו של בעלה סיפרה: "ברגע שהגענו והמנתחים יצאו אלינו ואמרו 'עשינו הכל, ניתחנו אותו אבל נאלצנו להפסיק את הניתוח באמצע כי כוחותיו לא עמדו לו', הבנו את המצב. זה היה נס שהוא שרד את הלילה הראשון. קשה לקלוט דבר כזה אבל ידענו שהמצב רע. לא הפסקנו להתפלל ולשיר לו".