לינור דן, קרובת משפחתם של סהר וארז קלדרון שנחטפו עם אביהם עופר לעזה, השתתפה היום (שני) בדיון בוועדה לביטחון לאומי לגבי חוק עונש מוות למחבלים - וקראה להורידו מסדר היום.

"אנחנו בטוחים שכל דיון בעונש מוות למחבלים יכול לחכות עד לאחר שהחטופים והחטופות יחזרו הביתה. אין שום דבר שלא יכול לחכות ושום דבר לא צריך להיעשות לפני שהם חוזרים. הדבר היחיד שחשוב עכשיו - במיוחד בוועדה לביטחון לאומי - הוא איך להחזיר את הביטחון הלאומי והאופן לעשות זאת הוא השבת החטופים והחטופות הביתה", אומרת דן בראיון לערוץ 7.

לטענתה, ממילא הדיון בחוק, אינו נוגע למחבלים שנתפסו ביום הטבח בעוטף עזה. "המחבלים כבר אצלנו ובכל מקרה החוק לא יהיה תקף לגבי המחבלים שנתפסו ב-7 באוקטובר. כל דיון כרגע הוא פופוליזם ולא שום דבר אחר. גם לא שוכנעתי שהתימרון הקרקעי מקדם את השבת החטופים. הוא נעשה כבר זמן רב ובינתיים חטופים חוזרים בארונות. האמירה שכרגע ייתכן שהרתעת מחבלים תהיה באמצעות מתן עונש מוות, מסכנת את החטופים, כיוון שמי שמחזיק בהם הם אנשים פסיכופטים, הפכפכים, שאי אפשר להבין את הצעדים שלהם. איום במוות לא באמת מאיים על מי שמוות לא מפחיד אותו".

לשאלה האם המטרה של מיטוט חמאס סותרת את מטרת השבת החטופים היא עונה: "אני חושבת שמיטוט החמאס יכולה להיות מטרה מאוד ברורה ואמירה נחרצת של מדינת ישראל אבל כרגע - כל עוד יש חטופים וחטופות חיים ברצועת עזה - זה יכול לחכות. מיטוט החמאס חיכה שנים וגם לא ייקח יומיים-שלושה. לחטופים ולחטופות אין זמן. הזמן שלהם קצוב והם כבר חוזרים בארונות. מיטוט החמאס יכול להמתין".

על יקיריה שבשבי היא מספרת כי "ארז ציין יום הולדת 12 בעזה וסהר בת ה-16. אנחנו יודעים שהם לא ביחד, שהם סובלים מחרדה עוד לפני שעברו לעוטף. כל רגע שסהר וארז נמצאים בלי אמא שלהם תחת לחימה ללא הרף של צה"ל בחמאס - מסכן להם את החיים".