רכב המחבלים בשדרות
רכב המחבלים בשדרותJamal Awad/Flash90

לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב דרום בהכוונת השב"כ לכדו לפני כשבועיים שני מחבלים מעזה שחדרו לשטח ישראל במתקפת הטרור בשבת שמחת תורה ה-7 באוקטובר - כך הותר הערב (שני) לפרסום.

לא היו נפגעים לכוחותינו. השניים נעצרו והועברו להמשך חקירה. אחד המחבלים נכנס עם הכוח השני שחדר מעזה והשניים הסתתרו יחד בבית נטוש בפזורה הבדואית ליד רהט.

הנחת העבודה במשטרה היא שיש חשש שמחבלים רדומים נוספים עדיין נמצאים בשטח, ולכן הכוחות ממשיכים בפעולות מודיעין וסריקות.

שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב במרחב הדרום של שירות הביטחון הכללי, ובמפקדה של אוגדה 162. השר קיבל סקירה על התקדמות הכוחות בהרחבת הפעולה הקרקעית ברצועת עזה ועל סגירת המעגלים לחיסול מחבלים וגילוי מידע מודיעני, המושגים דרך שיתוף פעולה בין צה"ל לשב"כ.

גלנט אמר בסיום הביקור: "אני רוצה להגיד כאן כמה מילים על החשיבות, על הערך ועל התרומה האדירה של שב"כ: ראיתי באוגדה 162 את הנחישות והדייקנות הנשענת על מקורות מצויינים של שירות הביטחון הכללי, סגירת המעגלים הזו היא עוצמה מאד חזקה של הכוח שלנו, במודיעין, בתמרון ובאש. הפעולה של שב"כ בחקירה של מחבלים שנתפסו בשטח על ידי הכוחות, לצד פעילותם בתוך רצועת עזה עם הכוחות המתמרנים, היא מרכיב מכריע שהופך להיות העיניים שבאמצעותן הכוחות יודעים לאן ללכת".

"אני מסתכל בכל הערכת מצב, בכל דיון ובכל ישיבה על המטרה הזו כמטרה מרכזית - להחזיר את החטופים אל ביתם. זה עומד לנגד עיני; תמונות הילדים והמשפחות ניצבות כל הזמן בראש סדר העדיפויות"

לפחות 1,300 ישראלים נרצחו ונפלו בקרבות מאז החלה המלחמה, בהם 388 חללי צה"ל, 59 חללי משטרת ישראל ו-10 חללי שב"כ.

66 לוחמים נפלו בקרבות ברצועת עזה מאז הכניסה הקרקעית. הודעה נמסרה למשפחות של 236 חטופים. יותר מ-5,000 ישראלים נפצעו מאז תחילת המלחמה.