הפגנה לשחרור גלעד שליט
הפגנה לשחרור גלעד שליטצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תמי שינקמן, יועצת התקשורת שהובילה את הקמפיין לשחרורו של גלעד שליט לא מתחרטת על הקמפיין שניהלה.

בריאיון לתכנית הבוקר עם בני טיטלבום בכאן מורשת אמרה: "מתווה העסקה אצל גלעד שליט היה מעט שונה מכיוון שאצל גלעד שליט נקבע חצי שנה אחרי שישב בשבי".

כשנשאלה לגבי האפשרות שהלחץ על הממשלה מסייע לסנוואר לקבל תנאים יותר השיבה: "אני חושבת שסנוואר כמו מרבית מה שנקרא אנשי החמאס הבכירים שבהם מכירים היטב את התחושות שקיימות במדינת ישראל אבל אני לא רואה את זה כחולשות אלא כחוזקות".

"המלחמה שלנו על האתוס שלנו ועל הערכים שלנו - גם אם זה מנוצל על ידי סנוואר, צריך לזכור שהוא מבחינתו עושה שני דברים. 1. להציל את עצמו ו-2. לשחרר כמה שיותר מחבלים מטעמם. זה לא קשור אם לוחצים יותר או פחות כי זו המהות של חמאס תמיד".

"הטרור בפועל קיים לא רק בעסקאות לצערי הוא קיים לפני, תוך כדי וגם אחרי. בתקופה שגלעד שליט היה בשבי היו 91 נרצחים והיו למעלה מ-650 פצועים בצורות כאלו ואחרות של מעשי טרור. לכן המשמעות של טרור צריכה להיות גישה אולי אחרת על איך מטפלים בטרור".

כשנשאלה אם היא מתחרטת על שהובילה את הקמפיין לשחרור גלעד שליט השיבה: "אני חושבת שאתה קצת מתבלבל אני עדיין לא ראש ממשלה - ראשית, רק כדי לסבר את אוזנך, סנוואר לא היה עם דם על הידיים כשהוא שוחרר, רק בשביל העובדות. בפועל זאת בדיוק גישה שצריכה להחשב איך אנחנו מתייחסים לקבוצות שרוצות להשמיד אותנו מלכתחילה".

"מתוך הערך המאוד חזק של להציל חיים זה הערך הכי חשוב שיש לנו כחברה הישראלית. ידי לא הייתה אם לשחרר וכיצד לשחרר. אם היה ניתן לשחרר את החטופים בדרכים אחרות הייתי שמחה, השאלה מה האלטרנטיבות".