אביב גפן
אביב גפןצילום: Miriam Alster/Flash90

ברשת החברתית X, טוויטר לשעבר, גינו ותקפו את הזמר והיוצר אביב גפן לאחר שלעג לשמירת השבת של ערוץ 14.

גפן כתב לצד תמונה ממסך טלוויזיה שהיה פתוח על ערוץ 14 שלא משדר בשבת: "תמונות ראשונות של שחרור החטופים" כשעל המסך הכיתוב: "שבת שלום".

העיתונאי אבישי גרינצייג הגיב: "הייתה תקופה קצרה שאביב גפן שיחק על משבצת הממלכתי, מכבד המסורת והמלכד. גפן חזר לסורו, לטנף על דתיים ולפלג בינינו. אני מודה שאינני צופה בערוץ 14, אבל הלעג כאילו שלא אכפת לאנשים מהחטופים כי הם שומרים שבת ולא משדרים בשבת (למעט גל שקט) היא מופע של שנאת האחר במתיקות מזויפת".

איש התקשורת החרדי שימי שפר כתב: "רק לאחרונה אמרו עליו שהוא השתנה. שהוא כבר לא שונא דת ובעד לקבל את השונה. היו רבים שלא האמינו וחשבו שמדובר בגימיק תקשורתי. הם צדקו".

גולש אחר הגיב: "בא לקלל ויצא מברך, משתי סיבות - 1. הדרמה התקשורתית סביב שחרור החטופים לא מסייעת לשבויים ורק מעלה את המחיר. קצת פחות דיווחים וכותרות יועילו בהחלט. 2. השבת חשובה יותר מכל עדכון תקשורתי. אמנם רצינו מאוד לדעת מה קורה ובכל זאת חיכינו בסבלנות עד צאת השבת. בעזרת ה' - יחד ננצח!"

גולש נוסף הגיב: "בקרב הכיפות הסרוגות והציונות הדתית יש לוחמים שמהווים את אחד מעמודי התווך של צה"ל אשר משלמים בדמם על קיום המדינה היהודית. מה בדיוק הבעיה עם קבוצה גדולה במדינה שמחד נלחמים על הארץ 7 ימים בשבוע ומאידך שומרים שבת בשידורים ערוץ?"

גולשת בשם סיגל אלמליח תקפה: "לא מבינה איך אתה מעז בכלל לשחק אותה אחד שאכפת לו יותר מהחטופים מאשר שומרי שבת? גם החיילים הדתיים שנפלו בקרב לא היו צופים בטלוויזיה. ועוד אם מתחשבים בעובדה שאבא שלך לבש חולצה עם הכיתוב 'כל מה שמחבל צריך זה חיבוק?'"