השר אלי כהן
השר אלי כהןצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

שר החוץ אלי כהן מתח הבוקר (ראשון) ביקורת חריפה על דבריו של ראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקר.

אמש בירך ראש ממשלת אירלנד על חזרתה משבי חמאס של אמילי הנד בת התשע, המחזיקה באזרחות אירית, אך לא ציין שהיא נחטפה על ידי חמאס ותיאר אותה בתור ילדה ש"הלכה לאיבוד".

"אולי איבדת את המצפן המוסרי שלך ואת הקשר למציאות", כתב כהן. "אמילי הנד לא 'אבדה', היא נחטפה על ידי ארגון טרור הגרוע מדאעש שרצח את אימה החורגת".

עוד כתב: "אמילי ויותר מ-30 ילדים ישראלים נלקחו כבני ערובה. אתה מנסה לתת לגיטימציה ונרמל טרור. תבייש לך!"

גם אילון לוי, דובר מערך ההסברה לתקשורת הזרה, השיב לראש הממשלה האירי: "אמילי הנד לא 'הלכה לאיבוד', היא נחטפה באכזריות על ידי חוליות המוות שטבחו בשכניה. היא לא 'נמצאה'. חמאס ידע היכן היא כל הזמן והחזיק אותה בציניות כבת ערובה. חמאס לא ענה לתפילותיך, הוא ענה ללחץ הצבאי של ישראל" .

פעיל ההסברה יוסף חדאד תקף: "ראש ממשלת אירלנד צייץ על שיחרורה של אמילי הנד בעלת האזרחות האירית שזהו יום של שמחה והקלה כי ילדה תמימה שהלכה לאיבוד כעת נמצאה והוחזרה. אין גבול לעיוות המציאות! היא לא הלכה לאיבוד- היא נחטפה בידי טרוריסטים אכזריים! והיא לא פתאום נמצאה והוחזרה, הם החזיקו בה במשך 50 ימים והחזירו אותה רק תמורת שיחרור מחבלים. אם תתעלם ותשקר זה לא ישנה את המציאות, ומי שמקבל בהבנה טרור נגד ישראל- הטרור יגיע אליו, והנה בסוף השבוע זה כבר התחיל להגיע גם לאירלנד... תתעוררו על עצמכם ומהר!!!"