ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהריים (חמישי) בתום פגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן לפיגוע הרצחני בירושלים בו נהרגו שלושה יהודים.

"סיימתי עכשיו פגישה עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן, זמן קצר לאחר שמרצחים של החמאס רצחו ישראלים כאן בירושלים, ואמרתי לו: זה אותו חמאס. זה אותו חמאס שביצע את הטבח הנורא ב-7 באוקטובר, אותו חמאס שמנסה לרצוח אותנו בכל מקום", אמר נתניהו.

"אמרתי לו: אנחנו נשבענו, ואני נשבעתי, לחסל את החמאס. שום דבר לא יעצור אותנו", הוסיף.

"אנחנו נמשיך את המלחמה הזאת עד שנשיג את שלושת היעדים - לשחרר את כל חטופינו, לחסל את החמאס עד תום ולהבטיח שמעזה לא יחזור איום כזה לעולם", דברי נתניהו.

בפיגוע הירי בשדרות ויצמן בכניסה לעיר ירושלים הבוקר (חמישי) נרצחו דיין בית הדין הרבני באשדוד הרב אלימלך וסרמן (73), חנה איפרגן (67) מנהלת בית ספר 'בית יעקב' בבית שמש וליביה דיקמן (24) משכונת הר נוף בעיר.

השב"כ דיווח כי המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בכניסה לירושלים מזוהים עם חמאס וריצו בעבר עונשי מאסר בכלא לאחר שהורשעו במעשי טרור.

מדובר במוראד נמר, בן 38, תושב מזרח ירושלים, פעיל חמאס שהיה כלוא בין השנים 2010-2020 על רקע כוונות לפעילות טרור באכוונת רצועת עזה. אברהים נמר, אחיו של מוראד, בן 30, תושב מזרח ירושלים, גם הוא פעיל חמאס. היה כלוא בשנת 2014 על רקע פעילות טרור.

שעות ספורות לאחר הפיגוע פעלו כוחות משטרה בבתיהם של שני המחבלים ועצרו שישה מבני משפחתם, ביניהם אחיהם והוריהם, לחקירה. בשב"כ מבקשים לבדוק את הקשר של החשודים שנעצרו לתכנון או מעורבות בפיגוע הרצחני.