יובל דורון קסטלמן
יובל דורון קסטלמןצילום: באדיבות המשפחה

חבר הכנסת אלעזר שטרן השתתף בהלוויתו של יובל קסטלמן ז"ל שחיסל אתמול את המחבלים שביצעו את הפיגוע בכניסה לירושלים ונורה בשוגג על ידי חיילים שהשתתפו בניטרול המחבלים.

"יובל היה גיבור ואיש מופת גם ברגעיו האחרונים. באירועי טרור מתרחשים טעויות טרגיות ברמות שונות. כל תאונה באימונים של ירי כוחותינו על כוחותינו, על אף שהיא מתרחשת באופן סטטיסטי, מתחקרים אותה לפרטי פרטים. לא כדי למצוא אשמים אלא בעיקר ללמוד, במקרים קיצוניים גם נמצאים אשמים.

האירוע שבו נהרג יובל הינו אירוע חמור שחייב להיות מתוחקר, לא רק בהיבט המבצעי אלא גם בהיבט הערכי. יובל ניסה להציל חיים ושילם בחייו שלו. משפחתו צריכה לקבל תשובות", אמר שטרן.

הוא הוסיף "דאגתי כששמעתי שאירוע מסוג זה אין מי שיחקור, אני מודה שהרמתי גבה שאין בכוונת המשטרה לחקור את העניין, וגם עכשיו החלטה זו נראת בעיניי תמוהה".

"אני מברך את צה"ל שהחליטו לחקור את האירוע באמצעות מצ"ח. קודם כל על מנת להפיק לקחים מתבקשים, ואם צריך, גם להסיק מסקנות ונקיטת צעדים כואבים ככל שיהיו, במידה וידרשו לכך. יובל השאיר לנו מורשת שלמה של מסירות, של אחריות ושל חירוף נפש. ומעל כל זה, קיום עליון ל-לא תעמוד על דם רעך. מורשתו תשאר עמנו לעד".