"הבן שלי נרצח. אין הגדרה אחרת למה שעשו לו". כך אמר בכאב גדול בריאיון ל-ynet משה קסטלמן, אביו של עו"ד יובל קסטלמן ז"ל, שנורה למוות בידי שני חיילי מילואים לאחר שחיסל ביום חמישי האחרון באקדחו את שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הקטלני בירושלים.

הם ירו בו אחרי שזיהו אותו בשוגג כמחבל, אף שבתיעוד מהאירוע נראה קסטלמן מרים את ידיו לאות כניעה והוריד את חולצתו כדי להראות להם שאינו נושא מטען חבלה. אחד החיילים צפוי להיחקר בימים הקרובים תחת אזהרה במצ"ח, ומחר יילקח נשקו לצורך בדיקה.

הוא התגורר במבשרת ציון ועבד כעורך דין בנציבות שירות המדינה. יובל הותיר אחריו את אביו, את אמו אתי, שלוש אחיות ואח ואת אשתו של האב, תמי - שסייעה בגידולו והייתה קשורה אליו מאוד.

"יובל היה תמיד בחור חדור מטרה. הוא היה בוחר מטרה ומשיג אותה. הוא השיג שלושה תארים אקדמיים, היה בתחילת דרכו במג"ב עוטף ירושלים, אחר כך במשטרה הכחולה, עבר לרשות להגנת הצרכן בתפקיד ניהולי ואחר כך עבר לנציבות שירות המדינה, כי הוא סיים משפטים ועשה שם את הסטאז'. שם הוא גם נשאר לעבוד, במחלקה המשפטית, כל חוות הדעת במינוי בכירים בנציבות שירות המדינה כמו מנכ"לים של משרדי ממשלה ועוד".

"הבן שלי הוצא להורג, הוא נרצח. נרצח על ידי החיילים האלו. אני לא חוקר, אני מבין בדיעבד שלא ביצעו נתיחה בגופה, שאין להם את הקליעים, אני לא יודע על מה הם מתבססים. אבל הם צריכים לבצע פה חקירה מלאה ושלמה ולהגיע לעובדות ופה זה צריך להסתיים בכתב אישום. אין שום דרך אחרת. מי שביצע את הירי הזה צריך לעמוד לדין על רצח".

במסיבת העיתונאים שכינס הערב נשאל ראש הממשלה בנימין נתניהו על החשש מפני חלוקת כלי נשק לאזרחים, "ברגע שאתה מחלק נשק במספרים גדולים - מקרים כאלה יכולים לקרות", הודה נתניהו. "אבל אנו יודעים שבגלי הטרור בעשור האחרון הימצאותם של אזרחים חמושים הרבה פעמים הצילה את המצב ומנעה אסון גדול. זה קרה עשרות פעמים. במצב הקיים צריך להמשיך במדיניות. אני בהחלט תומך בה. יכול להיות שנשלם מחירים. אלה החיים. במציאות הנוכחית - יכול להיות שנשנה אותה בהמשך - אבל עכשיו היא מצילה חיים".