נתניהו: יובל קסטלמן הוא גיבור ישראלדוברות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם אביו של יובל קסטלמן כדי להבהיר את אמירת "אלה החיים" במסיבת העיתונאים אמש.

לאחר השיחה הוציא נתניהו סרטון בו הבהיר את דבריו: "יובל דורון קסטלמן הוא גיבור ישראל. יובל במעשה גבורה עילאי הציל חיים רבים, אבל לצערנו קרתה שם טרגדיה איומה - האיש שהציל בעצמו נקטל. הדבר הזה חייב להיבדק עד תום".

נתניהו הוסיף: "שוחחתי היום עם משה, אביו של יובל. מלח הארץ, משפחה ציונית, משפחה מופלאה. אני והעם כולו דואבים איתם על מותו של גיבור ישראל".

נתניהו נשאל אמש במסיבת עיתונאים על הריגתו של קסטלמן ואמר: "מה שקרה בפיגוע הרצחני בירושלים הוא שדווקא אזרח חמוש הביא לתוצאה החשובה ודווקא חייל ירה. ברגע שאתה מחלק כלי נשק במספרים יותר גדולים, המקרים האלו יכולים לקרות".

עוד אמר נתניהו: "אנחנו יודעים שבגלי טרור בעשור האחרון הימצאותם של אזרחים חמושים הצילה את המצב ומנעה אסון גדול. זה קרה עשרות פעמים. לכן, אני חושב שבמצב הקיים צריך להמשיך עם המדיניות הזאת - אני בהחלט תומך בה. יכול להיות שנשלם על כך מחירים, אלה החיים".

יובל קסטלמן, עו"ד בנציבות שירות המדינה, היה בדרכו לעבודה כשהבחין בפיגוע מצדו השני של הכביש. הוא עצר את רכבו בכדי לנטרל את המחבלים אך חיילים חשבו שהוא מחבל וירו עליו.

בתיעוד מהזירה נראה קסטלמן כשהוא מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש ונורה על ידי החיילים. מצבו הוגדר אנוש והוא פונה לבית החולים שם נקבע מותו.

בעקבות לחץ ציבורי הודיעה המשטרה הצבאית כי תחקור את המקרה יחד עם המשטרה ושב"כ.