סהר ברוך
סהר ברוךצילום: באדיבות המשפחה

קיבוץ בארי הודיע הבוקר (שבת) על הירצחו בשבי של סהר ברוך בן ה-25, שנחטף ב-7 באוקטובר על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה כשהוא בחיים.

אחיו, עידן ברוך, נרצח בשטח הקיבוץ כשהם ניסו יחדיו לברוח דרך חלון ביתם. סבתו, גאולה בכר, נרצחה גם היא בבוקר הטבח.

סהר הותיר אחריו את הוריו תמי ורוני ברוך, ואחיו גיא וניב. כחודש לפני הטבח חזר מהטיול הגדול בדרום אמריקה, ומעט אחריו היה אמור להתחיל את לימודיו כסטודנט במחלקה להנדסת חשמל באוניברסיטת בן גוריון.

מקיבוץ בארי ומטה המשפחות נמסר: "בצער רב ובלב שבור אנו מודיעים על הירצחו של סהר, שנחטף מביתו על ידי מחבלי חמאס לעזה ביום שבת השחור ונרצח שם. משתתפים בצערם הקשה מנשוא של הוריו, תמי ורוני, אחיו, גיא וניב, משפחתו וכל אוהביו. נדרוש את החזרת גופתו במסגרת כל עסקת החזרת חטופים. לא נעצור עד שכולם יהיו בבית".

דודתו מירב ברקאי סיפרה כי בבוקר 7 באוקטובר הוא ואחיו עידן שהו בבית האמא בבארי, ונכנסו לממ"ד עם הישמע האזעקות והירי, "אבל הם לא הצליחו לסגור את הדלת והשתמשו בארון. המחבלים זרקו לתוך הממ"ד שלושה רימונים, עידן נפגע וסהר טיפל בו".

"כשהבית התחיל להישרף והלהבות היו גבוהות הם החליטו לקפוץ החוצה. עידן קפץ ראשון, וכנראה בסמוך לזה הוא נורה ונרצח. סהר נשאר אחריו". במטה החטופים אמרו: "נדרוש את החזרת גופתו במסגרת כל עסקת החזרת חטופים, לא נעצור עד שכולם יהיו בבית".

אתמול פרסם חמאס סרטון שבו סהר נראה מדבר, ולאחר מכן נראית גופתו מגואלת בדם וטען כי הוא "נהרג" במהלך מבצע של צה"ל לשחרור חטופים.