הפעיל החברתי ולוחם גולני לשעבר, איציק סעידיאן, התראיין לערוץ 7 על רקע המלחמה ותיאר את ההתקדמות בוועדת הכנסת בנוגע לקידום החוק שיסייע לטפל באוכלוסיית הלומי הקרב כנדרש ולהוריד מהם בירוקרטיות שמקשות על תהליך ההכרה בהם.

סעידיאן, שהצית את עצמו מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון וניצל בנס, תיאר את הדיון היום בוועדה ואמר: "ראיתי את הנכונות אבל לצערי הדברים לא מתקדמים. גם יו"ר הוועדה מסכים שאין התקדמות. הוא הבטיח שבמידה והחוק לא מתקדם, הוא יחוקק אותו כחוק ולא יחכה למענה של משרד האוצר שמעכב את זה בינתיים".

בהתייחס להלומי הקרב מהלחימה הנוכחית בעזה, אמר סעידיאן, "צריכה להיות פה הכרה רחבה בכך שאין אדם שיוצא למלחמה ולא סוחב איתו איזושהי טראומה. האנשים האלה צריכים לקבל מענה בלי להילחם על כך, בלי בירוקרטיה. כמו שהם לא שאלו שאלות כשהתייצבו לקרב, כך צריך להיות היחס מצד המדינה כאשר הם באים לבקש סיוע".

עוד הוסיף סעידיאן כי "כוחנו באחדותנו. כשלאחר לא טוב, גם לי לא יהיה טוב בבוא הזמן. המצב הנוכחי גורם לי עצב עמוק, אבל לראות איך תושבי המדינה התגייסו אחד לטובת השני מעורר תקווה. העם מראה להנהגה איך צריך להתנהג".

עוד העלה סעידיאן את הצורך לטפל גם בנפגעי הנפש מטבח שמחת תורה: "הלומי הקרב מטבח שמחת תורה דומים להלומי קרב במלחמה. צריך לתת להם את המעטפת הלוגיסטית והנפשית להתמודד עם הפוסט טראומה. יכול להיות שהתסמינים לא יגיעו מיד, אבל אם זה יגיע יום אחד, הם לא יוכלו לתקשר את זה החוצה, הם יקלעו לבור עמוק. אפילו אנשים שראו את הטבח בטלוויזיה חוו משהו קשה. כולנו כען חווינו פה משהו קשה. צריך לדעת איך להעניק טיפול נפשי ועזרה לכל מי שמבקש".

במענה לשאלת ערוץ 7 על מעשיו ומחשבותיו בימים אלו אמר: "אני מרגיש כאב כמו כולם, כואב את הכאב של השבויים ששם ואת כאב האסון שעברנו. אני מאמין בנתינה שתמלא את כולנו. בימים אלו אנחנו יוצרים מעגלי שיח של לוחמים הלומי קרב וזה עושה פלאים. אני אומר, לחזור למקורות שלך זה מרפא ומקדם".